Huawei Mate 20 Lite wymiana ekranu

W telefonie Huawei Mate 20 Lite wymieniamy ekran wraz z szybką dotyku. Naprawy wykonujemy przy użyciu części oryginalnych lub części zamiennych, które pochodzą od sprawdzonych dostawców. Jakość części  jest porównywalna do części oryginalnych, co pozwala na zachowanie płynnej pracy urządzenia tak jak przed uszkodzeniem ekranu dotykowego. Najlepiej jednak wymienić ekran na częściach oryginalnych, mamy pewność, że telefon po wykonanej naprawie będzie działał identycznie jak przed uszkodzeniem. Po wcześniejszym umówieniu się z doradcą serwisowym wymiana ekranu w naszym serwisie nie zajmie więcej niż 55 minut. Twoje dane w telefonie są bezpieczne. Nie wgrywamy oprogramowania, nie resetujemy telefonu bez Twojej wiedzy. Jeżeli zajdzie potrzeba ingerowania w oprogramowanie, poinformujemy Cię o tym i w miarę możliwości zrobimy kopie zapasową Twoich danych.

Wymiana ekranu Huawei Mate 20 Lite naprawa wysyłkowa

Jeżeli zakupisz usługę w naszym sklepie SmartSerwis24.pl, to naprawimy Twój telefon w przeciągu 24 godzin od otrzymania i rejestracji urządzenia. Szczegółowy opis serwisu online. Jeżeli w Twoim urządzeniu zostanie zdiagnozowana dodatkowa usterka, to nasz doradca techniczny przedstawi indywidualnie czas i kosztorys naprawy, rabatując kompleksowo całą usługę. Na co warto zwrócić uwagę przed wymianą panelu dotykowego? Smartfony po upadku często mają uszkodzoną ramkę czy klapkę baterii. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana tych elementów, aby naprawa została przeprowadzona profesjonalnie. Doradca techniczny na bieżąco informuje o przebiegu naprawy. Zapewniamy pełne wsparcie podczas przebiegu naprawy oraz doboru akcesoria. W naszym sklepie znajdziesz odpowiednie do Twojego smartfona akcesoria, które pozwolą uniknąć kolejnego uszkodzenia. Podstawą wykonania dobrej i szybkiej usługi jest profesjonalna diagnoza. Każda usługa wymiany ekranu w naszym serwisie jest objęta 3-miesięczna gwarancją, która obejmuje naprawę i wymienione części.

Wymiana ekranu dotykowego Huawei Mate 20 Lite

 
Rodzaj usługi polegającej na wymianie ekranu Huawei Mate 20 Lite. Usuwamy w ten sposób nie tylko defekty ekranu, ale również i uszkodzenia mechaniczne, które dość często przytrafiają się naszym klientom. Korzystając z tej usługi, nasi klienci otrzymują dobrze naprawiony telefon oraz oryginalne części lub wysokiej klasy zamienniki. Poniżej opiszemy pokrótce, jak wygląda wymiana ekranu w Huawei Mate 20 Lite.
 

Jak wygląda wymiana ekranu w Huawei

 
Całą naprawę rozpoczynamy od wykręcenia dwóch śrubek w okolicy złącza ładowania śrubokrętem Torx. Dzięki temu możemy przystąpić do odseparowania wyświetlacza telefonu Huawei Mate 20 Lite. Do tej czynności nasi technicy najczęściej używają specjalnych kostek serwisowych. Używając kostki, możemy ją wsunąć między szczelinę ekranu, a ramki wykonanej z aluminium. Podczas stopniowego przesuwania narzędzia będziemy swobodnie podnosić moduł, który będzie wyskakiwać z zaczepów. Przy demontażu pokrywy baterii w telefonie Huawei Mate 20 Lite technicy, pamiętają, że oddzieloną klapkę można odłożyć na bok, uważając tym samym na przycisk linii papilarnych, który łączy cały element z urządzeniem. Dopiero po odłączeniu czytnika możemy przejść do wypinania wszystkich konektorów (baterii, wyświetlacza, oraz dolnych komponentów – płytki ładującej). Nie musimy, bowiem usuwać wszystkich innych elementów, wystarczy na tym etapie położyć cały moduł wraz z płytą oraz baterią bezpośrednio na separator i przejść do dalszej rozbiórki telefonu.
 
Wymiana ekranu Huawei Mate 20 Lite. Serwis Huawei Chorzów - Katowice

Ciąg dalszy wymiany ekranu Huawei Mate 20 Lite

 
Po podgrzaniu powierzchni LCD przystępujemy do separacji ekranu w telefonie Huawei Mate 20 Lite. Do tej czynności technik używa kostki serwisowej. Bardzo cienkie zakończenie idealnie nadaje się do oddzielania LCD od korpusu oraz wielu innych elementów. Serwisant podczas takich czynności zawsze stara się, aby drobne elementy szkła z wyświetlacza nie odpryskiwały na bok. Gdy ekran uda się nam wyciągnąć z korpusu, to czas na jego oczyszczenie poprzez usunięcie pozostałości starego kleju. Każdy technik pamięta również o odtłuszczeniu korpusu, co ułatwia założenie nowego kleju T-7000. Przygotowany korpus odkładamy na bok i bierzemy się za nowy ekran, na który musimy przełożyć maskownice głośnika. Przy tak małych elementach idealnym narzędziem do pracy będzie pęseta, która jest na wyposażeniu każdego serwisu telefonów Huawei.
 
Pozostaje nam jeszcze nałożenie nowego kleju oraz zamontowanie nowego ekranu. Przed zamontowaniem ekranu na stałe, warto go sprawdzić. Wystarczy podłączyć konektor LCD oraz baterie sprawdzając, czy ekran włącza się prawidłowo i nie ma żadnych skaz. Na dokładniejszą weryfikację przyjdzie czas później. Po wymianie ekranu Huawei Mate 20 Lite możemy rozpocząć montaż całości w analogicznej kolejności do demontażu. Podłączamy wszystkie konektory, wkręcamy śrubki celem założenia blaszek zabezpieczających oraz montujemy pokrywę baterii w telefonie Huawei.
 

Zakończenie wymiany wyświetlacza

Po złożeniu całości pozostaje nam włożyć szufladkę na kartę sim. Tak naprawiony telefon technik przekazuje bezpośrednio na testy. Inny technik sprawdza poprawność działania telefonu w segmencie LCD. W sytuacji, kiedy wszystko jest w porządku, zabezpieczone urządzenie zostaje przekazane kurierowi, który dostarczy paczkę do klienta zgodnie z adresem wpisanym podczas rejestracji w naszym systemie. W środku znajdziemy nie tylko naprawiony telefon, paragon oraz kartę gwarancyjną na usługę i nowy ekran. Okres gwarancji trwa przez 3 miesiące.

Powiązane produkty