Huawei Y7 2019 wymiana ekranu

W telefonie Huawei Y7 wymieniamy ekran wraz z dotykiem. Naprawy wykonujemy przy użyciu części oryginalnych lub części zamiennych, które pochodzą od sprawdzonych importerów. Jakość montowanych części jest porównywalna do części oryginalnych, co pozwala na zachowanie płynnej pracy urządzenia, jak przed uszkodzeniem wyświetlacza. Największym atutem wymiany ekranu na częściach oryginalnych jest gwarancja, że telefon po wykonanej naprawie będzie działał identycznie jak przed uszkodzeniem. Po wcześniejszym umówieniu się z doradcą technicznym wymiana ekranu w serwisie nie zajmie więcej niż 55 minut. Dane w telefonie są bezpieczne. Nie wgrywamy oprogramowania, nie resetujemy telefonu bez Twojej wiedzy. Jeżeli zajdzie potrzeba ingerowania w oprogramowanie, poinformujemy Cię o tym i w miarę możliwości zrobimy kopię zapasową danych.

Naprawa wysyłkowa z darmowymi paczkomatami

Jeżeli zakupisz usługę w naszym sklepie serwisowym, to naprawimy Twój telefon w przeciągu 24 godzin od otrzymania i rejestracji urządzenia. Szczegółowy opis serwisu online. Jeżeli w Twoim urządzeniu zostanie zdiagnozowana dodatkowa usterka, to nasz doradca techniczny przedstawi indywidualnie czas i kosztorys naprawy, rabatując kompleksowo całą usługę. Na co warto zwrócić uwagę przed wymianą ekranu? Smartfony po upadku często mają uszkodzoną ramkę czy klapkę baterii. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana tych elementów, aby naprawa została przeprowadzona profesjonalnie. Doradca techniczny na bieżąco informuje o przebiegu naprawy. Zapewniamy pełne wsparcie podczas przebiegu naprawy oraz doboru akcesoria do telefonu. W naszym sklepie znajdziesz odpowiednie do Twojego smartfona akcesoria, które pozwolą uniknąć kolejnego uszkodzenia. Podstawą wykonania dobrej i szybkiej usługi jest profesjonalna diagnoza. Każda usługa wymiany ekranu w naszym serwisie jest objęta 3-miesięczna gwarancją, która obejmuje naprawę i wymienione części.

Huawei Y7 2019 wymiana ekranu w serwis telefonów

Jest to rodzaj usługi polegającej na wymianie uszkodzonego modułu ekranu. Niezależnie od tego czy ekran posiada plamki, pęknięcia czy inne defekty, wykonanie takiej usługi w 100% rozwiąże problem naszego telefonu. Serwis telefonów Huawei codziennie boryka się z różnego rodzaju modelami. Tym razem na nasz „opisowy warsztat” trafia telefon Huawei Y7 2019, którego przebieg wymiany ekranu w skrócie przedstawiamy poniżej.

Jak wygląda wymiana ekranu Huawei Y7 2019?

Generalnie zarówno w Polsce, jak i na całym świecie mamy modę na zabudowane telefony, tzw.unibody. Telefon Huawei Y7 2019 również do takich należy, dlatego rozpoczęcie procesu wymiany w tym modelu zaczynamy od podważania plastikowej pokrywy baterii, która dość mocno przylega do całego korpusu. To wszystko za sprawą zaczepów znajdujących się dookoła całego korpusu. Przy takich czynnościach naprawczych najlepszym narzędziem będzie plastikowy i twardy otwierak GSM. Technicy mimo naprawy urządzenia w rękawiczkach pamiętają o bezpieczeństwie oraz ewentualnym natłuszczaniu pokrywy od środka. Demontaż klapki baterii w telefonie Huawei Y7 2019 jest bardzo trudnym procesem. Całość osadzona jest dość mocno, dlatego samo zdejmowanie pokrywy baterii będzie czasochłonne, gdyż należy uważać bezpośrednio na zaczepy. Ułamanie jakiegokolwiek z nich może być dodatkowym kosztem.

Ciąg dalszy naprawy telefonu Huawei Y7 2019

Po tak trudnej czynności możemy przejść dalej, czyli odkręcanie śrubek, które pozwolą nam odłączyć taśmy wyświetlacza, dolnych elementów oraz baterii. Jak to zrobić? Po pierwsze używamy tutaj śrubokręta o zakończeniu krzyżowym. Takie działanie umożliwi nam demontaż blaszek zabezpieczających wszystkie konektory wyżej wymienionych podzespołów. Czas na usunięcie baterii z korpusu. Ten proces jest obowiązkowy, gdyż pod baterią znajdziemy taśmę ekranu. W modelu Huawei Y7 2019 sam akumulator niestety jest przyklejony i to dość mocno. Producent nie ułatwia nam tutaj demontażu baterii, gdyż nie widać żadnych wystających taśm, jak ma to miejsce np. w telefonach z rodziny Xiaomi. Baterie w modelu Huawei Y7 2019 powinno rozpocząć się od osłabienia kleju, najlepiej poprzez kontakt całego korpusu z separatorem. Ciepłe powietrze/temperatura spowoduje osłabienie się kleju pod akumulatorem, którego będziemy musieli delikatnie „wydłubać” przy użyciu różnych narzędzi. Dla naszych techników to chleb powszedni. Używając delikatnych i cienkich openrów można próbować delikatnie stopniowo podważać baterie. Nie jest to łatwy etap nawet dla doświadczonych techników każdego serwisu.

Wyciąganie baterii Huawei Y7 2019

Gdy bateria finalnie zostaje zdemontowana, czas ponownie podgrzać ekran dotykowy. Ciepło zarówno w przypadku baterii, jak i ekranu osłabia / rozpuszcza klej, którego musimy delikatnie „odciąć” od wymienianego elementu. Do takich czynności najlepszym narzędziem jest oczywiście cienki opener ewentualnie pęseta do oddzielania uszkodzonego szkła. Po udanym demontażu ekranu czas na końcową wymianę Huawei Y7 2019. Na nowym LCD montujemy maskownice głośnika (przekładając ją ze starego ekranu), po czym cały moduł możemy wkleić na wcześniej przygotowany i oklejony korpus. Wyświetlacz razem z korpusem delikatnie ściskamy, aby móc przejść do dalszych czynności, czyli złożenia telefonu w całość.

Zakończenie naprawy Huawei Y7  2019

Końcowy etap polega na składaniu smartfona w odwrotnej kolejności do demontażu. Nasi technicy mogą teraz sprawdzić, czy nowy ekran się włącza. Nie są to jeszcze końcowe testy, ale dzięki takiej weryfikacji mamy pewność, że fabrycznie nowy ekran działa. Dopiero po całkowitym złożeniu urządzenia możemy poddać telefon testom w zakresie działania ekranu, funkcji z nim związanych oraz estetyki montażu. Gdy nasz technik zakończy testy, telefon przekazywany jest do pracownika działu rejestracji oraz odsyłek. Tam telefon jest pakowany, a następnie odsyłany kurierem bezpośrednio do klienta. Warto pamiętać, że po każdej naprawie dołączamy do całości dokument upoważniający klienta do 3-miesięcznej gwarancji na usługę wymiany ekranu Huawei Y7 2019.

Powiązane produkty