6 rewolucyjnych zmian dzięki AI w telefonach Samsung

AI w telefonach Samsung oznacza co najmniej 6 rewolucyjnych zastosowań, które pojawią się na rynku telefonów w ciągu najbliższych lat. Pojawienie się narzędzi sztucznej inteligencji w smartfonach interesuje coraz szersze grono wielbicieli nowych technologii. W artykule tym przyjrzymy się opcjom, jakie oferuje Nam producent smartfonów Samsung. Weźmiemy też pod lupę ewentualne usterki, z jakimi możemy mieć do czynienia w modelu Samsung Galaxy S24 Ultra AI.

Przełamanie bariery językowej dzięki AI w telefonach Samsung

Na rynku dostępnych jest wiele elektronicznych translatorów mowy, które posiadają szereg użytecznych funkcji, takich jak: tłumaczenie tekstu na zdjęciach, rozmów telefonicznych oraz konwersacji. Okazuje się, jednak, że dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji możemy skorzystać z funkcji tłumaczenia słów rozmówcy w czasie rzeczywistym – dotyczy to chociażby porozumienia się z kelnerem w restauracji na „drugim końcu świata”. A zatem koniec z barierami językowymi nawet w najbardziej orientalnych językach!

AI w telefonach i rozumienie języka naturalnego

Sztuczna inteligencja nie zatrzymuje się jednak tylko na tłumaczeniu, ale dąży do ulepszeń idących o wiele, wiele dalej. Co powiedzielibyście, drodzy czytelnicy, na smartfony, które rozumieją, co do nich mówimy?  Specjaliści w zakresie technologii AI w urządzeniach elektronicznych pracują nad opcją zadawania prostych pytań urządzeniom mobilnym. Dokładniejsze rozpoznawanie mowy ma zapewnić lepsze zrozumienie konkretnych intencji właścicieli smartfonów. Na przykład, gdy użytkownik mówi "będzie upalnie", w zależności od kontekstu, jego prawdziwą intencją może być "zakup klimatyzatora online" lub "obniżenie temperatury w pomieszczeniu". Smartfony z AI w przyszłości mają dążyć do prawidłowego interpretowania tego typu dwuznaczności. Pół żarem, pół serio, poniższy rysunek Andrzeja Mleczko doskonale pokazuje zachowanie konsumentów korzystających ze smartfonów w erze sztucznej inteligencji.

AI w telefonach. Zachowanie użytkowników na rysunku Andrzeja Mleczki

AI w telefonach Samsung oferuje automatyzację zadań

Smartfony z AI już oferują, a ponadto będą nadal oferować użytkownikom coraz bardziej spersonalizowane usługi. Najnowsze dane Gartnera, czyli przedsiębiorstwa specjalizującego się w zagadnieniach strategicznego wykorzystania technologii, przewidują, że smartfony przyszłości będą rozumieć, kim jesteś, czego chcesz, kiedy tego chcesz, jak tego chcesz i wykonywać zadania pod Twoim kierownictwem

. Co więcej, AI ma być „naturalnym towarzyszem wielu ludzkich pracowników, wspomagając lub autonomicznie wykonując zadania".

Dobrymi przykładami jest wykorzystanie smartfonów do automatyzacji domu, co już się dzieje. W niektórych domach codziennością staje się chociażby poinstruowanie robota odkurzającego, aby posprzątał dom, gdy jest pusty.

AI w telefonach Samsung rozpoznaje emocje

Opracowanie systemów wykrywania emocji powinno umożliwiać smartfonom wykrywanie, analizowanie, przetwarzanie i reagowanie na stany emocjonalne ludzi. Z jednej strony taka funkcjonalność mogłaby być wykorzystana przez kierowców. Kamera zainstalowana w smartfonie mogłaby rozpoznać stan fizyczny kierowcy lub ocenić poziom zmęczenia w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Z drugiej jednak strony, nie da się przeoczyć obaw dotyczących prywatności i bezpieczeństwa.

AI w telefonach Samsung uwierzytelnia użytkowników bez hasła

Codzienne zmagania użytkowników smartfonów z zapamiętywaniem haseł mogą dobiec końca. Proste uwierzytelnianie hasłem jest zbyt skomplikowane i nieefektywne i może zostać zastąpione automatycznym uczeniem się zachowań użytkowników w połączeniu z biometrią. Gesty przesuwania ekranu, naciskania, przewijania i pisania to sygnały, które powinny umożliwić obejście się bez hasła w celu uwierzytelnienia użytkownika.

AI w telefonach z Androidem chce wykorzystywać tzw. rzeczywistość rozszerzoną

Google ogłosiło swoje narzędzie deweloperskie ARCore AR dla Androida i planuje włączyć funkcję rzeczywistości rozszerzonej na około 100 milionach urządzeń z Androidem. Google oczekuje, że prawie wszystkie nowe telefony z Androidem będą gotowe na rzeczywistość rozszerzoną do przyszłego roku. Według firmy Gartner, jednym z przykładów wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej jest gromadzenie danych użytkowników w celu wykrywania chorób, takich jak rak skóry lub rak trzustki.

AI w najnowszym Galaxy S24 Ultra

Sztuczna inteligencja zastosowana w Samsung Galaxy S24 Ultra na ten moment umożliwia

  • rozmowy w różnych językach, dzięki funkcji tłumaczenia na żywo,
  • spersonalizowane wyszukiwanie dzięki opcji „zakreśl, by wyszukać w Google”,
  • tworzenie wyjątkowych zdjęć, dzięki funkcji Photo Assist umożliwiającej przesuwanie obiektów, powiększanie i kadrowanie z pomocą AI.

Klienci chcący korzystać z powyższych funkcji będą musieli zapłacić za nie od około 7 do 8 tysięcy złotych.

Możliwe słabe punkty w najnowszym Galaxy S24 Ultra

W porównaniu z innymi modelami dostępnymi na rynku, Samsung Galaxy Ultra S24 nie góruje wytrzymałością baterii. Co prawda, na co dzień urządzenie spokojnie wytrzyma cały dzień bardzo intensywnej pracy, ale o 8 pełnych godzinach nie może być mowy.

Moc ładowania wynosi 45 watów, co dla osób pracujących zdalnie nie będzie problematyczne. Jednak dla aktywnych użytkowników, którzy muszą szybko naładować telefon, może być to słaby punkt.

Producent deklaruje 24-miesięczny okres trwania gwarancji na urządzenie i wbudowaną baterię. Pamiętajcie, że gwarancją nie są objęte wady związane z niewłaściwą eksploatacją, co oznacza, że zalanie urządzenia cieczą, produktami spożywczymi lub działaniem substancji chemicznych skutkuje utratą uprawnień gwarancyjnych. Zalecamy więc ostrożność. A w razie nieprzewidzianych usterek, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą napraw telefonów Samsung.

Powiązane produkty