Co kryje się za wymianą wyświetlacza w Samsungu Galaxy S10e

Zaplecze każdego serwisu telefonów skrywa wiele tajemnic, dokładnie tak samo jak naprawa smartfonów. Oprócz nowych funkcji, ukrytych możliwości, nowe tajemnice poznajemy dopiero po rozłożeniu urządzenia na części pierwsze. Najciekawszą markę stanowi w tej materii oczywiście Samsung. Zwróciliśmy uwagę na model Samsung Galaxy S10e, w którym wymiana wyświetlacza stanowi wyzwanie, gdyż wymaga także wymiany kilku innych podzespołów. Jesteś ciekawy jakich?

Samsung Galaxy S10e - wymiana szybki z wyświetlaczem, ramką i korpusem

Korpus oraz ramka to pewnego rodzaju spoiwo każdego smartfona. Producent zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ coraz częściej każda wymiana ekranu wiąże się z zastąpieniem go na nowy moduł łączący wszystkie elementy: ekran, ramkę i korpus. Takie działanie ułatwia prace, przyspiesza obsługę i przede wszystkim zwiększa zadowolenie klientów. Płacąc za wymianę całego ekranu, dostajemy w jednakowej cenie również ramkę, co zwiększa „wizualną wartość” naszego smartfona. Oddając klientom (w naszym stacjonarnym serwisie telefonów) urządzenia, widzimy ich zaskoczenie, że dostali coś „gratis”. W takich momentach cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, że to bezpośrednia procedura Samsunga, więc ciężko zamontować klientowi sam ekran bez ramki. Nikt nie mówi, że nie jest to możliwe, jednak w naszym serwisie telefonów działamy zgodnie z ogólnymi procedurami firmy Samsung. Nowe i oryginalne części przychodzą do nas bezpośrednio z ramką oraz korpusem, do którego wystarczy tylko przełożyć resztę podzespołów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoferować naszym klientom również to, czego każdemu z nas dziś brakuje, czyli czasu. Wymianę ekranu w telefonie Samsung Galaxy S10e, zgodnie z procedurą Samsunga, jesteśmy w stanie przeprowadzić w zasadzie „od ręki”. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, abyśmy mogli umówić się na termin oraz przygotować się do naprawy. Taka procedura serwisowa to niejedyne zaskoczenie przy rozbiórce modelu S10e. Producent oferuje także inne możliwości, więc korzystasz na tym potrójnie.

wymiana szybki i wyświetlacza Samsung Galaxy S10e

Wymiana ekranu w Samsungu Galaxy S10e wraz z głośnikiem, modułem wibracji oraz przyciskiem włączania

Oprócz ekranu (wraz z ramką i korpusem), nowe moduły oferują nam jeszcze kilka innych podzespołów. Są to między innymi: moduł wibracji, głośnik (buzzer) oraz przycisk włączania z czytnikiem linii papilarnych, który znajduje się bezpośrednio w ramce (to prawa, górna strona urządzenia). Dla wielu osób te części mogą nic nie znaczyć, ale możesz je jednak otrzymać przy wymianie ekranu w telefonie Samsung Galaxy S10e. Jest to jednocześnie udogodnienie dla techników każdego serwisu telefonów. Po pierwsze, ich gratisowe dołączenie skraca czas naprawy (o rozbiórkę tych elementów), a po drugie elementy te są w pełni oryginalne, dokładnie tak samo jak w przypadku wyświetlacza z ramką i korpusem. Z pewnością zastanawiasz się nad tym, jak wygląda wymiana głośnika rozmów w telefonie Samsung Galaxy S10e? Spokojnie, nikt nie powiedział, że powyższych modułów nie można zdemontować. Zarówno głośnik, czytnik linii papilarnych oraz moduł wibracji można oddzielić od korpusu i ramki (w przypadku czytnika). Dzięki temu koszt naprawy przy wymianie któregokolwiek elementu nie rośnie, a samą naprawę również możemy przeprowadzić w naszym serwisie telefonów po wcześniejszym umówieniu się na taką usługę. Tak jak przy wymianie ekranu w telefonie Samsung Galaxy S10e, tak i tutaj dokładamy wszelkich starań, abyś mógł szybko cieszyć się naprawionym smartfonem.

Dlaczego wymieniając ekran w S10e, wymieniamy również inne podzespoły?

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym argumentem jest z pewnością czas. Wspominaliśmy Wam już, że tego typu naprawę serwis telefonów Samsung jest w stanie wykonać „od ręki”. Oszczędza to czas nie tylko klienta, ale również technika, który na swoim stole ma wiele innych napraw równie skomplikowanych, co wymiana ekranu w Samsungu Galaxy S10e. Jednym z kolejnych czynników przemawiających za wymianą wyświetlacza ze wszystkimi podzespołami jest procedura narzucona przez centralę producenta Samsung, znajdującą się w Korei. Takie działanie ogranicza niepotrzebne odklejanie ramki z ekranem, głośnika czy modułu wibracji. Uwierzcie nam, że nie warto tego robić jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Dzięki zastosowaniu całych modułów, zwiększamy wodoszczelność i odporność, ponieważ montujemy oryginalne i fabrycznie zmontowane części bez potrzeby ich rozklejania. Argumentów przemawiających za działaniem firmy Samsung do wymiany pełnych setów z korpusem może być wiele. Kolejnym, według nas, jest oczywiście odświeżenie wizualne smartfona oraz dbanie o wizerunek profesjonalisty w segmencie serwisowym. Oprócz zadowolenia klienta, przyjęte procedury pozwalają nam oferować usługi premium, co buduje relacje oraz doświadczenia z przyszłymi klientami marki. Powyższe argumenty to oczywiście tylko nasze spostrzeżenia, być możecie masz jakieś inne, opierające się o wymianę ekranu w telefonie Samsunga Galaxy S10e? Jeśli tak, daj znać w komentarzach.

Powiązane produkty