Czy podejmiesz się samodzielnej wymiany wyświetlacza Samsung Galaxy S8?

Samsung pozostaje jednym z największych południowokoreańskich producentów smartfonów, takich jak Galaxy S8 niezmiennie cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Świetne wyniki sprzedaży osiąga choćby tegoroczny flagowy model Galaxy S9+, który zachwyca przede wszystkim trzema aparatami. Jednak stosowanie coraz nowszych technologii i rozwiązań prowadzi do tego, że smartfony są coraz bardziej kruche i narażone na uszkodzenia. Dlatego bardzo ważne jest ubezpieczenie urządzenia oraz jego odpowiednie serwisowanie.

Autoryzowane serwisy mogą okazać się jednak drogie i nieopłacalne, szczególnie wtedy, gdy urządzeń nie obejmuje już gwarancja. Na szczęście smartfon można oddać do równie dobrego, tańszego, profesjonalnego serwisu, takiego jak nasz. Wszystkie naprawy są wykonywane bez zbędnej zwłoki, nierzadko w ciągu kilku godzin od momentu dostarczenia smartfona do SmartSerwisu24. Naprawimy wszystkie modele marki, zawsze odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy. Dla osób, które chcą sprawdzić swoje techniczne umiejętności, mamy w ofercie również sprzedaż samych komponentów. Czy samodzielna naprawa się opłaca? Przykładowo przyjrzyjmy się wymianie wyświetlacza Samsung Galaxy S8. Decydując się na tego typu alternatywę, trzeba liczyć się z tym, że w domu nie mamy potrzebnych do tego narzędzi. Koniecznie trzeba więc zaopatrzyć się w kilka niezbędnych przyborów, w tym w nagrzewnicę.

Przygotowanie do naprawy Samsunga Galaxy S8

Rozpoczynając naprawę Galaxy S8, trzeba go to tego odpowiednio przygotować. Po pierwsze należy wyłączyć telefon, po drugie konieczne jest wyjęcie szufladki wraz z kartami sim i pamięci, a następnie odłożyć je bezpiecznie na bok. Po wykonaniu tej czynności, telefon tylną obudową należy położyć na nagrzewnicy na około 5 minut. Po tym czasie, przy pomocy przyssawki do ekranu i plastikowej szpatułki można spróbować zdjąć tylną klapkę. Po podgrzaniu telefonu między obudową, a ramą powinny pojawić się niewielkie szczeliny, do których należy włożyć cienką, plastikową szpatułkę i delikatnie przesuwać dookoła ramy. Kiedy już poczujemy, że klej puścił, ostatecznie tylną klapkę oddzielamy za pomocą przyssawki.

Gdy już dostaniemy się do wnętrza S8

Po dostaniu się do wnętrza, naszym oczom ukazuje się 12 śrubek, które przy pomocy precyzyjnych śrubokrętów należy odkręcić. Następnie, za pomocą pęsety należy delikatnie zdjąć zaślepki i panel NFC, by dotrzeć do 9 złącz, które należy precyzyjnie odczepić przy pomocy odpowiedniego śrubokręta. Pamiętajcie również o złączu płyty głównej. Kiedy wszystko jest już odłączone, należy delikatnie podważyć szpatułką i wyciągnąć z telefonu baterię. Może stawiać ona lekki opór, ponieważ jest przyklejona, ale bez większych problemów uda się ją wyjąć.

wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S8

O czym należy pamiętać w S8?

Następnie można przystąpić do przekładania elementów takich jak anteny i kamery do nowego modułu wyświetlacza Samsunga Galaxy S8. Niezbędnym narzędziem do precyzyjnego przekładnia części jest pęseta. Koniecznie też pamiętajcie o przełożeniu i podłączeniu do nowego modułu starej płyty głównej. Kolejnym krokiem jest włożenie baterii, podpięcie wszystkich złącz i sprawdzenie, czy czynność została wykonana prawidłowo. Po nałożeniu na całość NFC i zaślepek, można przykręcić nasze śrubki.

Podsumowanie naprawy

Cały proces jest dość skomplikowany, a więc bez umiejętności technicznych i odpowiedniej wiedzy na temat S8, smartfon można po prostu uszkodzić. Przy naprawie trzeba wykazać się precyzją, aby ustrzec się ewentualnych błędów. Ponadto, wszystkie działania wykonujecie na własną odpowiedzialność. Musicie mieć też na uwadze, że samodzielna wymiana wyświetlacza Galaxy S8 i nieumiejętne posługiwanie się narzędziami niosą za sobą ryzyko, na przykład powstania uszkodzeń telefonu, ale nawet też pożaru. Po co więc ryzykować? Każdy smartfon można oddać do serwisu.

Powiązane produkty