Czy warto naprawiać smartfony Samsung? Nasze porady dotyczące dokonywania właściwego wyboru

Każdy z użytkowników uszkodzonego urządzenia zadał sobie pytanie, czy warto naprawiać smartfony Samsung? Znacznie tańsze i równie piękne, używane i naprawione smartfony marki Samsung są w modzie. Czasami jednak rozczarowanie jest na porządku dziennym: słaba bateria, nieosiągalny serwis posprzedażowy, niska jakość usług naprawczych. Oto nasze rady, jak uzyskać najlepszą ofertę bez kłopotów.

Rosnąca świadomość konsumentów według rankingów serwisu marek Samsung

Według rankingu z 2022 roku, przeprowadzonego przez Recommerce, europejskiego lidera w wymianie i sprzedaży odnowionych telefonów, jeden na pięć telefonów kupowanych w Europie jest odnawiany. Szereg wyników badań opublikowanych przez firmę Kantar, zajmującą się badaniami rynku, podkreśla rosnącą świadomość konsumentów w zakresie ekologii i ochrony planety. Coraz więcej z Nas zastanawia się dwa razy przed zakupem nowego telefonu komórkowego. Jako klienci, jesteśmy coraz bardziej świadomi korzyści finansowych płynących z takiego postępowania. Nie jest tajemnicą, że ceny nowych smartfonów wciąż rosną, a naprawione telefony to świetny sposób na posiadanie markowego telefonu po niższej cenie. Należy jednak zachować czujność, ponieważ niektóre serwisy wykorzystują okazje kosztem jakości.

Czy warto naprawiać smartfony Samsung dla bardziej ekologicznej przyszłości?

Być może miałeś okazję zetknąć się z plakatami demonstrującymi hasło Who Cares? Who Does?, które możemy przetłumaczyć, jako frazę Kogo to obchodzi? Kto to robi?

Jeden z plakatów, który został opublikowany pod wyżej wspomnianym hasłem, ukazuje wyrzuconą i dryfującą butelkę, w której utknęła ryba. To prawda, że w supermarkecie, jako klienci, nie mamy realnej alternatywy dla miękkiego plastiku nienadającego się do recyklingu, a w czasach trudności gospodarczych i wysokich cen żywności, znalezienie produktów niezawierających plastiku lub produktów do ponownego napełnienia staje się jeszcze większym wyzwaniem.

Jednak tam, gdzie istnieje możliwość działania proekologicznego, warto wypracować porozumienie na poziomie globalnym. Powinniśmy, jako konsumenci być świadomi, jak ograniczać szkody w środowisku.

Jakie nowe możliwości otwierają się dla serwisów napraw, aby były bardziej zrównoważone?

Smartserwis24, jako doświadczony serwis z branży technologicznej, dba nie tylko o efektywną naprawę sprzętu, ale też o zrównoważony rozwój. Chcemy uświadamiać konsumentów, by naprawiali swoje telefony, rezygnując z ich kupowania. Naprawiając, minimalizujesz negatywny wpływ na środowisko. Konsumenci kupujący smartfony marki Samsung są bez wątpienia proekologiczni, ponieważ marka ta ma naprawialne części lub wykorzystuje komponenty pochodzące z recyklingu. A zatem, naprawiając swój smartfon, wspierasz nie tylko serwisy napraw, ale i dbasz o środowisko.

Czy naprawiać smartfony Samsung, jeśli chcemy zaoszczędzić?

Naprawione smartfony dają konsumentom możliwość zakupu dobrego sprzętu w niższej cenie, a ich popularność rośnie wraz ze wzrostem sprzedaży i to rok do roku! Średnia cena naprawionego smartfonu wynosi 500 złotych, co pozwala konsumentom zaoszczędzić nawet 1500 złotych w stosunku do ceny za nowe urządzenie! Wraz z rosnącą inflacją, konsumenci są bardziej skłonni do wyboru tych urządzeń w ramach oszczędności. Rzeczywiście, osoby odczuwające presję inflacyjną i ostrożnie radzące sobie z nią częściej wybierają odnowione/używane urządzenia.

Rady, jak naprawiać smartfony Samsung bez kłopotów

Telefon naprawiony przez Smartserwis24 zawsze zostaje sprawdzony, wyczyszczony i w razie znalezienia dodatkowej usterki, zawsze naprawiony przed zwróceniem klientowi. Jako produkt wychodzący z naszego serwisu, objęty jest gwarancją na wymienianą część. Jeśli nastąpi awaria wymienionej części, urządzenie zostanie naprawione bezpłatnie. A zatem, wybierając serwis, zawsze zwróć uwagę na obsługę posprzedażową.

Warto wiedzieć, że w przypadku niektórych marek, takich jak Samsung, (których ceny utrzymują się na stałym poziomie), ceny części zamiennych wahają się. Oznacza to, że cena usługi naprawy i cena części zamiennej, jako dwie zmienne wpływają na całkowity koszt. Rozważ porównanie.

U operatorów komórkowych, w sklepach z produktami high-tech, a nawet w supermarketach odnowione smartfony są wszędzie. Ich naprawą zajmują się wyspecjalizowane firmy. Jednak sprzedaż odbywa się głównie online. Te rynki same w sobie są w rzeczywistości pośrednikami między klientami i sprzedawcami na całym świecie. Jeśli masz możliwość, unikaj pośredników i naprawiaj bezpośrednio w wyspecjalizowanym serwisie napraw.

Powiązane produkty