Czy wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung jest opłacalna?

Wymiana ekranu w smartfonie zazwyczaj jest konieczna, gdy Twój sprzęt wypadł Ci niespodziewanie z rąk, a ekran urządzenia został rozbity na kawałki… Mimo że wygląd telefonu po upadku nie napawa optymizmem, możesz być spokojny­/a! Niezależnie od tego, czy ekran jest po prostu porysowany, czy pęknięty, można go wymienić! Telefon po naprawie nie ma najmniejszych śladów usterki. Wyjaśnimy też najważniejsze zagadnienia, w tym całkowite koszty usługi.

Liczy się czas wymiany ekranu w smartfonie Samsung

Ekran, który został uszkodzony w wyniku upadku, przypadkowego uderzenia lub nacisku, innego cięższego elementu, wymaga szybkiego działania. Dlaczego błyskawiczne działanie jest takie ważne? Odpowiedź prawdopodobnie Cię nie zaskoczy. W momencie, gdy brud i wilgoć dostają się do szczelin pękniętego ekranu telefonu, wędrują dalej, do środka, wpływając już na inne elementy elektroniczne. A zatem, zawsze istnieje ryzyko, że pęknięcie nie jest tylko powierzchowne. Chociaż ekran telefonu może być tylko zewnętrznie pęknięty, to taka usterka skutkuje najczęściej zmniejszoną wrażliwością na dotyk, smugami lub plamami.

Wymiana ekranu w smartfonie – czym właściwie jest?

Wymiana ekranu telefonie Samsung polega na oddzieleniu uszkodzonego elementu od korpusu urządzenia, na który montowana jest nowy, oryginalny ekran zamienny. Jeśli chodzi o naprawę smartfonu, zwłaszcza ekranu, najlepiej zaufać zatwierdzonemu specjaliście. Chociaż sama procedura nie jest skomplikowana, jest nieco "chirurgiczna" i ryzykowna, a także wymaga pełnego wyposażenia.

Gdzie mogę naprawić ekran smartfona?

Na rynku istnieje wiele punktów naprawy smartfonów Samsung, oferujące usługi wymiany i naprawy uszkodzonych sprzętów elektronicznych. Prawdopodobnie najniższe ceny znajdziesz w małych, lokalnych punktach. Problem w tym, że nie zawsze mają przejrzystą i jasną ofertę usług. Ponadto, wiele serwisów telefonów nie oferuje gwarancji na naprawianą, bądź wymienianą część. Dlatego radzimy zwrócić się do uznanych dostawców usług, którzy są zarówno obecni w Internecie, jak i mają ugruntowaną pozycję. Tak jest w przypadku naszego Smartserwisu24, którego ceny są całkowicie przejrzyste, a wiedza specjalistyczna naszych pracowników jest doceniana przez naszych klientów. Co więcej, naprawy w Smartserwisie24 objęte są gwarancją na wymienne części.

Wymiana ekranu w telefonie i koszty usługi.

Cena naprawy ekranu telefonu jest bardzo zróżnicowana w zależności od modelu. W chwili pisania tego artykułu Smartserwis24 pobiera 360 złotych za wymianę ekranu Samsunga Galaxy A20e, 400 złotych za model A50, 850 złotych za Samsung Galaxy Note 9 i Samsunga Galaxy S20. Podane ceny podlegają okazjonalnym zniżkom lub promocjom. Możemy zastosować rabat, jeśli zapiszesz się do newslettera lub trafisz na zniżki, które oferowaliśmy ostatnio z okazji Dnia Mężczyzn i Kobiet. Zachęcamy do obserwowania!

Czy wymiana ekranu jest opłacalna? O indeksie naprawialności.

Wymiana ekranu nie byłaby możliwa w przyszłości dla wielu urządzeń, gdyby nie pomysł utworzenia indeksu naprawialności. Narzędzie to zaprojektowane zostało przede wszystkim w celu zwalczania zaprogramowanego starzenia się sprzętów, w tym sprzętów elektronicznych. Indeks ten ma zachęcać producentów do lepszego, ekologicznego projektowania swoich produktów.

index naprawialności

Jest to najnowszy wskaźnik funkcjonujący na rynku nowych telefonów komórkowych. Od 1 stycznia 2021 r. towarzyszy on sprzedaży niektórych nowych urządzeń elektrycznych i elektronicznych (na przykład smartfonów, laptopów, telewizorów, pralek z iluminatorami i elektrycznych kosiarek do trawy). Sprzedaży wyżej wymienionych sprzętów powinien towarzyszyć wskaźnik możliwości naprawy. Wskaźnik ten został wprowadzony jako obowiązkowy na mocy tzw. ustawy "antyodpadowej" z dnia 10 lutego 2020 r.

Jaki jest cel wskaźnika naprawialności?

Podstawowym celem wprowadzenia wskaźnika naprawialności jest zapewnienie konsumentom lepszych informacji i zachęcenie producentów do oferowania produktów przyjaznych dla środowiska. Celem wskaźnika naprawialności jest zwiększenie tego wskaźnika do 60% do 2025 roku. Krótko mówiąc, celem jest zachęcenie nas, konsumentów, do kupowania produktów, które są bardziej naprawialne, aby przedłużyć ich żywotność, a tym samym ograniczyć ich wpływ na środowisko.

Gdzie mogę znaleźć indeks możliwości naprawy?

Najczęściej, wskaźnik możliwości naprawy znajduje się w opisie technicznym każdego smartfona. W sklepach znajduje się on na etykiecie produktu. Jest on przedstawiany w skali od 1 do 10, wyświetlany w prostokątnym logo przedstawiającym klucz i koło zębate. Kod kolorystyczny uzupełnia wynik, wskazując stopień możliwości naprawy.

Jak czytać indeks naprawialności?

Kolor czerwony (wynik od 0 do 2) oznacza, że produkt nie nadaje się do naprawy. Kolor pomarańczowy (od 2 do 4) i żółty (od 5 do 6) oznacza, że produkt jest trudny do naprawy. Kolor jasnozielony (od 6 do 8) i ciemnozielony (od 9 do 10) oznacza, że produkt nadaje się do naprawy. Dokonując zakupu możesz dowiedzieć się, czy będziesz w stanie łatwo naprawić swój nowy smartfon w przypadku pęknięcia lub awarii!

Powiązane produkty