Fachowa i niefachowa naprawa telefonów komórkowych

Fachowa i niefachowa naprawa sprzętu elektronicznego Naprawianie telefonów staje się coraz bardziej popularne. Wiele osób widzi w tym nie tylko hobby, ale również i biznes. Dzięki nowym możliwościom telefony można naprawić szybciej, co podoba się wielu klientom. Niestety naprawianie sprzętu spodobało się również „garażowcom”, czyli pseudo-fachowcom bez działalności gospodarczych. Od początku istnienia naszej firmy zdawaliśmy sobie sprawę, że spotka nas wiele trudności. Mierzyliśmy się już ze znaczną ich częścią, wychodząc w zasadzie bez szwanku. Aktualnie mamy kryzys spowodowany globalną pandemią, która wyniszcza wszystko, co napotka na swojej drodze. Nie mówmy tutaj tylko o naszym zdrowiu, zwracamy uwagę też na gospodarkę, która wygląda niczym strach na wróble. Jest ona osłabiona i na tyle złamana aktualną sytuacją, że nawet programy pomocowe nie są w stanie odwrócić tej tendencji. Dodatkowo do całego kryzysu dochodzi jeszcze jeden aspekt. Jest to pewna grupa ludzi, niszcząca także gospodarkę. Mówimy oczywiście o „garażowcach”, którzy podejmują się napraw przeróżnych przedmiotów w każdej branży. Nie ma znaczenia, czy mówimy tutaj o naprawie komputerów, czy samochodów, dokładnie tak samo dzieje się w branży telefonów komórkowych, w której garażowcy ciągle podkradają klientów, oferując im znacznie nisze ceny na swoje usługi. Na zdjęciu widać przyklejoną taśmę ze złączem ładowania, klejem do wyświetlaczy.

pseudo serwis telefonów

Branża telefonów komórkowych w pandemii i po jej ustaniu

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że fala wirusa kiedyś ustanie. Jest to fakt bezsprzeczny, z którym nie można dyskutować. Mamy bowiem kilka możliwości rozwiązania problemu koronawirusa. Jest to odporność organizmów, szczepienia, lek lub samoczynne ustanie wirusa. Cały świat zastanawia się, kiedy będziemy mogli mówić o powrocie do odbudowy tego, co zostało zniszczone przez wirusa. Taki czas nadejdzie, a wtedy będziemy potrzebowali odbudowy w każdym sektorze. Wraz z ustaniem kryzysu wszyscy zaczną budować nową bazę klientów. Zaczniemy działać tak, jak działamy na co dzień. W zależności od sektora te działania mogą być widoczne od razu lub za jakiś czas, ponieważ odbudowa to etapy długofalowe. W branży napraw telefonów komórkowych płomień gospodarki jeszcze się tli. Jest to zrozumiałe, ponieważ społeczeństwo uzależniło się do mobilnych urządzeń oraz od faktu bycia „online” w całym świecie mediów społecznościowych lub innych kanałów, na których czynnie się udzielamy. Niestety wszyscy czekamy na prawdziwie ognisko, w którym wszystko będzie jak dawniej. Odbudowę zaczniemy z trudnościami, które zawsze występowały w branży napraw telefonów komórkowych.

Koronawirus przeminie, a pseudo-fachowcy serwisów telefonów pozostaną

Oprócz koronawirusa kłody pod nogi rzucają nam jeszcze garażowcy. W świecie Internetu, gdzie oferujemy swoje usługi, nasi klienci ciągle dostają propozycje od pseudo-fachowców, których „nierynkowe” ceny napraw niszczą cały rynek naprawczy dla wszystkich urządzeń mobilnych. Mimo prawdopodobnego faktu, że koronawirus kiedyś ustanie i przeminie, musimy pamiętać, że garażowcy pozostaną. Ich działania będą dokładnie takie same, jak są obecnie, czyli oferowanie swoich usług za przysłowiowe „grosze”. I chociaż dla wielu klientów takie propozycje (im taniej, tym lepiej) mogą wydawać się lepsze, to fakty są bezsprzeczne. Naprawy u pseudofachowców ponownie trafiają do serwisów, do firm specjalizujących się w naprawach, mających wiedzę, sprzęt, doświadczenie oraz odpowiedzialność, której brakuje garażowcom. Właśnie dlatego nigdy nie da się porównać naprawy telefonu u garażowca do naprawy w profesjonalnym serwisie, który oferuje klientom więcej niż potencjalny pseudo-fachowiec bez zarejestrowanej działalności oraz umowy (np. paragon). Niestety, ale takie grupy nawet w okresie trudnym dla gospodarki nie szanują branży, niszcząc każdy serwis, zabierając klientów, dodatkowo uszkadzając klientom smartfony. Skąd to wiemy? Nie raz trafiały do nas telefony po tego typu naprawach.

serwis telefonów SmartSerwis24

Specjalistyczna naprawa telefonów komórkowych i warunki reklamacji

Naprawy w serwisach telefonów oferują wiele możliwości. Przede wszystkim otrzymujecie oryginalne części. Serwisy ściągają towar od sprawdzonych dystrybutorów, mając na swoje produkty gwarancję oraz faktury. Jest to najważniejszy czynnik, który naszym zdaniem zawsze będzie miał przewagę nad garażowcami. Oprócz tego po wykonanej naprawie dostajecie od nas, nie tylko paragon (z odprowadzonym VAT-em), dostajecie również gwarancje, z której możecie skorzystać bez najmniejszych problemów. Nie trzeba szukać osoby, która nam naprawiała telefon i składać reklamacji (poprzez pozew cywilny). A skoro jesteśmy już przy reklamacjach, gdyby doszło do takich problemów, każdy klient może udać się do Rzecznika Praw Konsumenta, korzystając bezpłatnie z usług instytucji Państwowej. W przypadku powództwa cywilnego nie jest to już takie proste. To nie wszystkie zalety korzystania z serwisów naprawczych. Każda taka naprawa przeprowadzana jest na specjalistycznym sprzęcie, który naprawdę nie jest tani. Garażowcy nie posiadają takich możliwości, bo zakup sprzętu i wyposażenie serwisu niekiedy na kwotę około 30-40 tysięcy to działanie bezcelowe.

Wspierajmy polską gospodarkę i PKB, naprawiając telefony komórkowe w legalnych serwisach

Zwróćmy uwagę, że korzystanie z usług napraw w legalnych serwisach to wsparcie PKB, które po koronawirusie będziemy musieli dość szybko odbudować. Gospodarka kieruje się ku regresowi, a nasze PKB dziś lub jutro może być już na minusie. Tylko zarejestrowane sprzedaże mogą podratować gospodarkę. W tym miejscu chcemy zachęcać naszych czytelników i potencjalnych klientów do wspierania polskich usług i produktów (nie chodzi tylko o naprawy telefonów). Tylko to daje nam szanse na odbudowę kraju, który zostanie dość mocno wyniszczony przez biologię, przez wirusa niosącego zniszczenie i co najgorsze - śmierć. Naprawiając telefony u garażowców, pieniądze nie wpływają do budżetu, nie podnoszą naszego PKB, a wspomagają portfele ludzi, którzy idą po najmniejszej linii oporu. Nasz artykuł nie ma na celu promowania biznesu, chcemy Wam pokazać, że garażowcy „atakują” wszystkie serwisy telefonów komórkowych. Współpracując z wieloma dostawcami oraz niektórymi serwisami bardzo cenimy sobie zdrową rywalizację, w której każdy przedsiębiorca ma szanse na rozwój oraz uczciwą walkę. Mocując się z grupą garażowców, takich szans nie mamy, ponieważ pseudo-fachowcy zaniżają cenę, nie oferując jakości, gwarancji oraz wsparcia PKB, czyli całej gospodarki.