Ile kosztuje wymiana baterii w telefonie?

Z usterką, jaką jest wymiana baterii może się zetknąć każdy z nas. Wszyscy wiemy, jak duże znaczenie podczas codziennego korzystania z telefonu ma sprawna i dobra bateria. To dzięki niej możemy mieć pewność, że po wyjściu z domu nie będziemy musieli obawiać się o brak możliwości podładowania telefonu. To właśnie dobra bateria zapewnia nam stały dostęp do internetu oraz możliwość kontaktowania się z innymi. Często zapominamy jednak o tym, że sprawna bateria to też kwestia naszego bezpieczeństwa.

Wymiana baterii w smartfonie - kiedy należy ją wykonać?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Po pierwsze każdy akumulator ma swoją żywotność. Przekonać się o tym możemy w najmniej oczekiwanym momencie, który zazwyczaj okazuje się chwilą, kiedy nasze urządzenie będzie nam najbardziej potrzebne. Po drugie musimy pamiętać, że im częściej rozładowujemy telefon do końca, tym gorzej dla baterii znajdującej się w danym smartfonie. Brak czasu i natłok obowiązków powodują, że bardzo często nie udaje nam się na czas podładować naszego urządzenia. To jednak nie wszystko. Warto wskazać też fakt, że ignorujemy przeróżne symptomy wskazujące, że nasz telefon potrzebuje wizyty w serwisie telefonów. Jest to dość nierozsądne, ponieważ każdy symptom źle działającego urządzenia może nas później niemiło zaskoczyć. Na rynku urządzeń mobilnych widzimy coraz większy rozwój, również w zakresie baterii. Mowa oczywiście o ich wielkości. Producenci stale prześcigają się w zwiększaniu pojemności akumulatorów, mając na celu wydłużenie „życia” naszego smartfona. Oprócz „starych” producentów poznajemy również tych nowych, którzy chcąc zdobyć swoich nowych klientów, chętnie rozwijają przeróżne technologie. Wśród nich pojawia się firma Oppo, Relame, reaktywowana Nokia i Xiaomi, której zaraz po Samsungu przypadł nowy przydomek „spamer technologiczny”. Powodem takiego przezwiska jest oczywiście ilość wypuszczanych smartfonów.

wymiana baterii

Dbanie o baterię opóźnia jej wymianę

Tak duża ilość modeli, jaką wypuszczają na rynek producenci to również ogromna ilość baterii. Patrząc na trendy, możemy mówić oczywiście o akumulatorach wbudowanych w urządzeniu znajdujących się pod klapką (często wykonanej ze szkła lub innego materiału szklano-podobnego). Przy takiej ilości produkowanych modeli telefonów jest naprawdę duże prawdopodobieństwo niespodziewanego uszkodzenia baterii lub zamontowania słabego akumulatora. W takim przypadku wymianę baterii będziemy musieli wykonać nie tylko ze względu na „zakończenie” jej żywotności, ale również w sytuacjach, w których nie będziemy dbać o naszą baterię. Wpływ na uszkodzenie baterii może mieć też wykorzystanie nieodpowiedniej ładowarki ze zbyt dużym lub małym adapterem ładującym.

Czas na wymianę baterii

Sytuacje, w których wymiana baterii w telefonie będzie obowiązkowa, to nie tylko krótsze działanie urządzenia, ale również spuchnięta bateria narażająca uszkodzenie naszej pokrywy baterii i szybki wyświetlacza. Oszczędzając na kosztach wymiany baterii w telefonie na czas, możemy doprowadzić do całkowitego uszkodzenia telefonu lub wyrządzenia dodatkowych szkód, które mogłyby być następstwem wybuchu uszkodzonej baterii. W końcu na rynku smartfonów było już sporo takich przypadków. Jeśli nie jesteś przekonany czy należy wymienić baterię, warto skorzystać z diagnozy baterii w naszym serwisie.

Powiązane produkty