Ile kosztuje wymiana szybki i wyświetlacza w poszczególnych modelach Samsunga Galaxy M?

Nowa rodzina smartfonów Galaxy M nie ma się zbytnio czym pochwalić. Wszystko dlatego, że urządzenia pochodzą z półki niskobudżetowej, w której liczy się stosunek jakości do ceny oraz specyfikacji. Modele z rodziny Galaxy M mają na rynku sporą konkurencję (również wewnętrzną z portfolio Samsunga – Galaxy A) z czego zdaje sobie sprawę producent. Zanim zechcemy poznać bliżej potencjalne smartfony z serii M, warto również zapoznać się ze wsparciem, jakie oferuje nam producent przy ich zakupie. Tym wsparciem jest oczywiście pełna obsługa serwisowa, również jeśli chodzi o umożliwienie napraw pogwarancyjnych, które nie są „mile widziane” w codziennym życiu każdego z nas. Właśnie dlatego warto przed oddaniem jakiegokolwiek telefonu (z rodziny Galaxy M) do serwisu Samsung poznać ceny najpopularniejszych usług, takich jak wymiana ekranu.

Samsung Galaxy M11

W zależności od modelu Samsunga z rodziny M, koszty zakupu mogą być różne. Wszystko to uwarunkowane jest nie tylko „klasą” ekranów, ale również ceną detaliczną urządzenia. Zaczynając od najtańszej wersji, czyli modelu M11, nie mamy dobrych wiadomości. Naprawa uszkodzenia mechanicznego ekranu równa się w zasadzie kosztom zakupu nowego telefonu. W szczególności, jeśli do uszkodzenia mechanicznego dochodzi jeszcze jego amortyzacja. A zatem, nowe urządzenia dość szybko tracą na wartości, nie tylko z racji produkcji nowych modeli. Analizując opłacalność naprawy, trzeba wziąć pod uwagę stan telefonu, ewentualne uszkodzenia oraz ślady eksploatacji (np. wytarcie lakieru). Zbierając to wszystko w całość, trzeba powiedzieć otwarcie: wymiana ekranu dotykowego w telefonie Samsung Galaxy M11 jest kompletnie nieopłacalna, ponieważ nowy telefon kosztuje około 600 zł, zaś sama wymiana ekranu to koszty około 380 zł. Mamy tutaj do czynienia z tzw. jednorazówką, której kompletnie nie opłaca się naprawiać. Oczywiście nie zawsze dochodzi do uszkodzenia samego ekranu. Często pęka nam tylko i wyłącznie szybka, której koszt wymiany wynosi około 450 zł. Zdajemy sobie sprawę, że nie są to zachwycające kwoty, ale niestety nie mamy na to wpływu. Decyzja o naprawie w takich przypadkach zawsze powinna być przemyślana, ponieważ często nie zdajemy sobie sprawy z kosztów napraw odpłatnych przy zakupie nowego urządzenia w sklepach. Nie da się ukryć, że wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy M11 oraz wymiana ekranu w tych urządzeniach nie będzie cieszyć się popularnością.

wymiana szybki i wyświetlacza Samsung Galaxy M

Samsung Galaxy M21

Każdy nowy model smartfona niesie za sobą wiele nowych możliwości, często podnosząc przy tym poprzeczkę innym konkurentom. Wraz z możliwościami rośnie również cena urządzenia. Co ciekawe, koszty napraw mogą być bardzo podobne lub niemalże te same względem niższych modeli. Dokładnie taką sytuację mamy w przypadku modelu Samsung Galaxy M21. Samo urządzenie na rynku kosztuje około 900 zł, zaś wymiana ekranu w tym modelu to koszt 400 zł. Naprawa takiego smartfona może być opłacalna tylko i wyłącznie zaraz po zakupie. Po dłuższym odstępie czasu kwota wymiany ekranu w telefonie Samsung Galaxy M21 może nas przerazić. Wynikiem tego będzie oczywiście nieunikniona amortyzacja oraz poczucie, że przecież „chwilę temu” kupiliśmy nasze urządzenie mobilne. Nawiązując do opłacalności kosztów, warto zwrócić uwagę na koszty uszkodzenia samej szybki. W powyższym modelu cena takiej naprawy może być atrakcyjna dla wielu klientów. Musimy pamiętać, że tak naprawdę w pierwszej kolejności najczęściej pęka szybka, a dopiero później ekran (np. po drugim upadku). Wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy M21 to koszty mniej więcej 350 zł, co wygląda dość atrakcyjnie względem kwoty 900 zł (wartość nowego telefonu). Niezwykle ważnym czynnikiem jest również informacja, że na rynku urządzeń mobilnych ciężko kupić nowego smartfona za 350 zł w podobnej specyfikacji, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia usługę wymianę szybki w telefonie Samsung Galaxy M21.

Samsung Galaxy M31s

Wraz z kolejnym urządzeniem poprzeczka cenowa idzie w górę. W takich przypadkach bardzo często naprawy telefonów powoli zaczynają mieć sens. Wszystko dlatego, że wartość nowego urządzenia wynosi już mniej więcej 1400 zł, co pozwala nam zainwestować w telefon przy wymianie ekranu lub szybki. Nie codziennie kupujemy smartfony w takich kwotach, co tym bardziej skłania do przemyśleń po ewentualnym uszkodzeniu urządzenia. Oczywiście w tym przypadku (jak i każdym innym zakupie smartfona) również dochodzi konieczność amortyzacji, co zmniejsza automatycznie koszty. Co prawda ciężko będzie nam przypuszczać, po jakim czasie dojdzie do wyraźnego spadku ceny, możemy jednak założyć, że przez rok urządzenie może stracić na wartości około 400-500 zł (co spokojnie pozostawia nam jeszcze 1000 zł w zapasie). Przy takiej kwocie wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy M31s może być rentowna. Jest to oczywiście tylko nasze założenie, które opieramy na własnych doświadczeniach. Punkt widzenia danej sprawy zawsze będzie zależał od punktu siedzenia. Przy analizach takich kosztów wszelkie decyzje należy dość dokładnie przemyśleć i przeanalizować. Niekiedy naprawa telefonu w postaci wymiany szybki jest bardziej opłacalna niż zakup nowego telefonu. Dotyczy to sytuacji, w której po prostu nie stać nas, aby wydać kolejne 500 zł na jednorazówkę ze słabszą specyfikacją względem poprzedniego urządzenia. Przy uszkodzeniu mechanicznym mamy kilka możliwości, jednak sami powinniśmy zadać sobie pytanie. Lepiej kupić nowe urządzenie (wydając od razu pełną kwotę), czy jednak bardziej opłacalna będzie wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy M31s? Nikt nie mówił, że będą to łatwe decyzje, z którymi niewykluczone, że będziecie musieli się kiedyś zmierzyć.

serwis telefonów Samsung

Samsung Galaxy M51

Patrząc na ostatni (na ten moment) smartfon z rodziny Galaxy M nie widać większych różnic cenowych między nowym egzemplarzem a usługą wymiany ekranu. Okazuje się, że koszt wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy M51 może być opłacalny, ponieważ nowe urządzenie kosztuje około 1500 zł. Mimo procesu amortyzacji, jedna wymiana ekranu lub wymiana szybki w telefonie (wskazujemy Wam raczej droższe i popularne usługi) daje nam szansę na wytrwanie z naszym urządzeniem znacznie dłużej niż „jednorazowy” model Galaxy M11. Nie możemy również zapominać o jednej bardzo ważnej kwestii. Wraz z kosztami amortyzacji spadają również ceny napraw serwisowych wprost proporcjonalnie do cen rynku „starzejących” się części i ograniczonej produkcji. Nie mówimy, że są to duże spadki ceny, ale już obniżka 50 zł może mieć wpływ na końcową cenę, pozwalając niektórym klientom skorzystać. Wymiana ekranu w telefonie Samsung Galaxy M51 w obecnej chwili kosztuje 550 zł. Jednak już za jakiś czas ta cena może zejść poniżej 500 zł. Wszystko to kwestia czasu, który może przynieść wiele zmian na rynku serwisowym, między innymi przez panującą pandemię koronawirusa.

Powiązane produkty