Ile kosztuje wymiana wyświetlacza Huawei P20 Lite?

Generalnie zarówno w Polsce, jak i na całym świecie mamy modę na zabudowane telefony, tzw. unibody. Telefon Huawei P20 Lite również do takich należy, dlatego rozpoczęcie procesu wymiany w tym modelu zaczynamy od podważania szklanej pokrywy baterii, która dość mocno przylega do całego korpusu. To wszystko za sprawą zaczepów znajdujących się dookoła całego korpusu. Przy takich czynnościach naprawczych najlepszym narzędziem będzie plastikowy i twardy otwierak GSM. Technicy, mimo naprawy urządzenia w rękawiczkach, pamiętają o bezpieczeństwie oraz ewentualnym podgrzaniu. Demontaż klapki baterii w telefonie Huawei P20 Lite jest bardzo trudnym procesem. Całość osadzona jest dość mocno, dlatego samo zdejmowanie pokrywy baterii będzie czasochłonne, gdyż należy uważać bezpośrednio na zaczepy. Ułamanie jakiegokolwiek z nich może stanowić dodatkowy koszt.

wymiana szybki i wyświetlacza Huawei P20 Lite

Kolejne kroki wymiany wyświetlacza P20 Lite

Po tak trudnej czynności możemy przejść dalej, czyli do odkręcenia śrubek, które pozwolą nam odłączyć taśmy wyświetlacza, dolne elementy urządzenia oraz baterii. Jak to zrobić? Po pierwsze używamy tutaj śrubokręta o zakończeniu krzyżowym. Takie działanie umożliwi nam demontaż blaszek zabezpieczających wszystkie konektory wyżej wymienionych podzespołów. Czas na usunięcie baterii z korpusu. Ten proces jest obowiązkowy w modelu Huawei P20 Lite, sam akumulator niestety jest przyklejony i to dosyć mocno. Producent nie ułatwia nam demontażu baterii, gdyż nie widać żadnych wystających taśm, jak ma to miejsce np. w telefonach z rodziny Xiaomi. Baterie w modelu Huawei P20 Lite powinno rozpocząć się od osłabienia przyczepności kleju, najlepiej poprzez kontakt całego korpusu z separatorem. Ciepłe powietrze i podwyższona temperatura spowodują powolne odklejanie się spoiwa pod akumulatorem. Kolejnym krokiem jest delikatne „wydłubywanie” resztek kleju przy użyciu różnych narzędzi. Dla naszych techników to chleb powszedni. Używając delikatnych i cienkich openerów można próbować delikatnie i stopniowo podważać baterie. Nie jest to łatwy etap nawet dla doświadczonych techników każdego serwisu.

Wyciąganie baterii Huawei P20 Lite

Gdy bateria finalnie zostaje zdemontowana, czas ponownie podgrzać ekran dotykowy. Ciepło zarówno w przypadku baterii, jak i ekranu osłabia, a także rozpuszcza klej, który musi zostać delikatnie „odcięty” od wymienianego elementu. Do takich czynności najlepszym narzędziem jest oczywiście cienki opener, ewentualnie pęseta do oddzielania uszkodzonego szkła. Po udanym demontażu ekranu czas na końcową wymianę Huawei P20 Lite. Na nowym LCD montujemy maskownice głośnika (przekładając ją ze starego ekranu), po czym cały moduł możemy wkleić na wcześniej przygotowany i oklejony korpus. Wyświetlacz razem z korpusem delikatnie ściskamy, aby móc przejść do dalszych czynności, czyli złożenia telefonu w całość.

naprawa telefonu Huawei P20 Lite

Zakończenie naprawy P20 Lite

Końcowy etap polega na składaniu smartfona w odwrotnej kolejności do demontażu. Nasi technicy mogą teraz sprawdzić, czy nowy ekran się włącza. Nie są to jeszcze końcowe testy, ale dzięki takiej weryfikacji mamy pewność, że fabrycznie nowy ekran działa. Dopiero po całkowitym złożeniu urządzenia możemy poddać telefon testom w zakresie działania ekranu, funkcji z nim związanych oraz estetyki montażu. Gdy nasz technik zakończy testy, telefon przekazywany jest do pracownika działu rejestracji oraz odsyłek. Tam telefon jest pakowany, a następnie odsyłany kurierem bezpośrednio do klienta. Warto pamiętać, że po każdej naprawie dołączamy do całości dokument upoważniający klienta do gwarancji na usługę wymiany szybki i wyświetlacza Huawei P20 Lite.

Naprawa wysyłkowa telefonu Huawei P20 Lite z bezpłatnymi paczkomatami

Jeżeli zakupisz usługę w naszym sklepie serwisowym, to naprawimy Twój telefon w przeciągu 24 godzin od otrzymania i rejestracji urządzenia. Jeżeli w Twoim urządzeniu zostanie zdiagnozowana dodatkowa usterka, to nasz doradca techniczny przedstawi indywidualnie czas i kosztorys naprawy, rabatując kompleksowo całą usługę. Na co warto zwrócić uwagę przed wymianą ekranu? Smartfony po upadku często mają uszkodzoną ramkę czy klapkę baterii. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana tych elementów, aby naprawa została przeprowadzona profesjonalnie. Doradca techniczny na bieżąco informuje o przebiegu naprawy. Zapewniamy pełne wsparcie podczas przebiegu naprawy oraz doboru akcesoriów do telefonu. W naszym sklepie znajdziesz odpowiednie do Twojego smartfona akcesoria, które pozwolą uniknąć kolejnego uszkodzenia. Podstawą wykonania dobrej i szybkiej usługi jest profesjonalna diagnoza. Każda usługa wymiany ekranu w naszym serwisie jest objęta 3-miesięczną gwarancją, która obejmuje naprawę i wymienione części.

Powiązane produkty