Jak wygląda wymiana wyświetlacza w Huawei Mate 20 Lite

Całą naprawę rozpoczynamy od wykręcenia dwóch śrubek w okolicy złącza ładowania śrubokrętem Torx. Dzięki temu możemy przystąpić do odseparowania wyświetlacza telefonu Huawei Mate 20 Lite. Do tej czynności nasi technicy najczęściej używają specjalnych kostek serwisowych. Używając kostki, możemy ją wsunąć między szczelinę ekranu, a ramkę wykonaną z aluminium. Podczas stopniowego przesuwania narzędzia będziemy swobodnie podnosić moduł, który będzie wyskakiwać z zaczepów. Przy demontażu pokrywy baterii w telefonie Huawei Mate 20 Lite technicy, pamiętają, że oddzieloną klapkę można odłożyć na bok, uważając tym samym na przycisk linii papilarnych, który łączy cały element z urządzeniem. Dopiero po odłączeniu czytnika możemy przejść do wypinania wszystkich konektorów (baterii, wyświetlacza, oraz dolnych komponentów – płytki ładującej). Nie musimy usuwać wszystkich innych elementów, ponieważ wystarczy na tym etapie położyć cały moduł wraz z płytą oraz baterią bezpośrednio na separator i przejść do dalszej rozbiórki telefonu.

Wymiana ekranu Huawei Mate 20 Lite

Po podgrzaniu powierzchni LCD przystępujemy do separacji ekranu w telefonie Huawei Mate 20 Lite. Do tej czynności technik używa kostki serwisowej. Bardzo cienkie zakończenie idealnie nadaje się do oddzielania LCD od korpusu oraz wielu innych elementów. Serwisant podczas takich czynności zawsze stara się, aby drobne elementy szkła z wyświetlacza nie odpryskiwały na bok. Gdy uda się nam wyciągnąć ekran z korpusu, to kolejnym krokiem jest jego oczyszczenie poprzez usunięcie pozostałości starego kleju. Każdy technik pamięta również o odtłuszczeniu korpusu, co ułatwia założenie nowego kleju T-7000. Przygotowany korpus odkładamy na bok i bierzemy się za nowy ekran, na który musimy przełożyć maskownice głośnika. Przy tak małych elementach idealnym narzędziem do pracy będzie pęseta, która jest na wyposażeniu każdego serwisu telefonów Huawei.

wymiana wyświetlacza Huawei Mate 20 Lite

Pozostaje nam jeszcze nałożenie nowego kleju oraz zamontowanie nowego ekranu. Przed zamontowaniem ekranu na stałe, warto go sprawdzić. Wystarczy podłączyć konektor LCD oraz baterie weryfikując, czy ekran włącza się prawidłowo i nie ma żadnych skaz. Na dokładniejszy przegląd przyjdzie czas później. Po wymianie ekranu Huawei Mate 20 Lite możemy rozpocząć montaż całości w analogicznej kolejności do demontażu. Podłączamy wszystkie konektory, wkręcamy śrubki celem założenia blaszek zabezpieczających oraz montujemy pokrywę baterii w telefonie Huawei.

Zakończenie pracy nad wymianą wyświetlacza

Po złożeniu całości pozostaje nam włożyć szufladkę na kartę SIM. Tak naprawiony telefon technik przekazuje bezpośrednio na testy. Celem jest sprawdzenie poprawności działania telefonu w segmencie LCD. W sytuacji, kiedy wszystko jest w porządku, zabezpieczone urządzenie zostaje przekazane kurierowi, który dostarczy paczkę do klienta zgodnie z adresem wpisanym podczas rejestracji w naszym systemie. W środku znajdziemy naprawiony telefon, paragon oraz kartę gwarancyjną na usługę i nowy ekran. Okres gwarancji trwa przez 3 miesiące.

Powiązane produkty