Najlepsze smartfony Samsung dla dzieci i nastolatków: 6 niezbędnych faktów, o których musisz wiedzieć

Smartfony Samsung dla dzieci i nastolatków są coraz lepiej zaprojektowane i przemyślane. Z punktu widzenia dorosłego użytkownika, głównymi kryteriami, jakie bierzemy pod uwagę są moc, żywotność baterii oraz jakość zdjęć i filmów. Z drugiej strony, aby określić najlepszy telefon dla dziecka lub nastolatka, szukamy możliwie najbezpieczniejszych modeli z dużą liczbą ograniczeń, takich, jak dostęp do Internetu i aplikacji, czy też sprawdzanie lokalizacji. Wybierając telefon dla nastolatka, warto też zwrócić uwagę na ewentualne koszty jego naprawy.

Smartfony Samsung dla dzieci. W jakim wieku kupić pierwszy telefon?

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko uczęszcza do szkoły podstawowej, czy liceum, będzie potrzebować telefonu komórkowego. Według statystyk przeprowadzonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej okazuje się, że dzieci zaczynają korzystać z własnego telefonu komórkowego najczęściej pomiędzy 7 a 10 rokiem życia (42,5% - 7-8 lat i 28,5% - 9-10 lat).

Dlatego zakup pierwszego smartfonu dla nastolatka może być dobrym pomysłem. W dzisiejszych czasach, wraz z rozwojem sieci społecznościowych, posiadanie dobrego urządzenia jest przydatne do utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi i rodziną.

Smartfony Samsung dla dzieci. Wybieramy najlepsze modele telefonów

Dzieci niekoniecznie potrzebują najnowszego modelu, zwłaszcza jeśli jest to ich pierwszy telefon komórkowy. W rzeczywistości, pomimo rozwoju technologii, nie ma potrzeby wydawania fortuny, jeśli głównymi funkcjami używanymi przez dziecko mają być wiadomości tekstowe lub kontakt z rodzicem. Istnieją odpowiednie do tego celu telefony komórkowe, które są odporne, wytrzymałe, łatwe w obsłudze i kompletne, ale przede wszystkim niedrogie. Kupując tańszy telefon, rodzic nie ryzykuje finansowo, zwłaszcza, że zawsze musimy liczyć się z faktem utraty urządzenia lub jego uszkodzenia. Polecić możemy modele z klapką Samsung E1150 i Samsung E1190, które są bardzo odporne.

Smartfon Samsung dla dzieci

Smartfony Samsung dla nastolatków

Prawdopodobnie, większości nastolatków nie zadowoli telefon z klapką, a marzeniem niejednego będzie smartfon. Oczywiście na rynku znajdziemy ich bardzo dużo, ale warto wspomnieć o kilku konkretnych modelach, które są najlepiej dostosowane do nastolatków. Przede wszystkim, smartfony te muszą oferować najlepszy możliwy stosunek jakości do ceny, z funkcjami, które spełniają potrzeby nastolatków, zwłaszcza tych, którzy interesują się muzyką lub fotografią. Na przykład, Samsung Galaxy M to model, który jest nastawiony na multimedia. Dla aktywnych nastolatków, kochających sport, rozsądnym wyborem będzie wodoszczelny Samsung Galaxy A53.
Dla wszystkich, którzy szukają dobrej jakości za rozsądną cenę, wybór modelu Samsung Galaxy A15 będzie strzałem w 10. A więcej o modelach z serii A, znajdziecie w kolejnym artykule o smartfonach dla seniorów!

Kontrola rodzicielska dla Androida: Family Link

Rozwiązanie bezpłatnej kontroli rodzicielskiej Google ma na celu umożliwić opiekunom monitorowanie tego, jak małoletni internauci korzystają z sieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu, rodzice nie tylko ograniczają szkodliwe dla zdrowia, wielogodzinne „życie wirtualne” swoich dzieci, ale też uczą je właściwych nawyków. W ramach tego wsparcia, rodzice mogą przeglądać aktywność swoich nastolatków za pomocą raportów wysyłanych przez Family Link. Co więcej, rozwiązanie to oferuje opcje blokowania witryn, które publikują treści nieodpowiednie dla osób poniżej 18 roku życia. Rodzice mogą również kontrolować aplikacje dostępne do pobrania ze sklepu Google Play. Można również ustawić dziecku porę snu, co automatycznie zablokuje korzystanie z telefonu w godzinach nocnych. Wreszcie, system geolokalizacji pozwala dowiedzieć się, gdzie nastolatek jest w czasie rzeczywistym.

Bezpieczne poznawanie cyfrowego świata z Samsung Kids

Producent telefonów Samsung ma w swojej ofercie aplikację stworzoną z myślą o najmłodszych użytkownikach cyfrowego świata. Narzędzie to ustala limity czasu zabawy, a także zapewnia dostęp do określonych aplikacji w towarzystwie przyjaznych dla dzieci bohaterów. Jako rodzic, możesz śledzić raporty użytkowania, aby zobaczyć, co robi twoje dziecko lub upewnić się, że ogląda tylko to, co jest odpowiednie.

Smartfony Samsung dla dzieci. Aplikacja Samsung Kids

Czego rodzic z całą pewnością nie widzi pomimo użytkowania kontroli rodzicielskiej

  • Kontrola rodzicielska w formie Family Link prawdopodobnie doprowadza do wielu wątpliwości dotyczących nadmiernego kontrolowania nastolatków przez ich rodziców. Jednak bez obaw, narzędzie to nie ułatwia przekraczania pewnych granic. A zatem rodzic z całą pewnością:

  • nie przeczyta ani tym bardziej nie podsłucha prywatnych rozmów swojego dziecka,

  • nie skontroluje historii wyszukiwań ani przeglądań,

  • nie podejrzy zawartości ekranu telefonu bliskiej osoby,

  • nie usunie samodzielnie żadnych danych z pamięci urządzenia.

Niespodziewane wypadki nastolatka i usterki smartfona

Decydując się na zakup smartfona ze średniej lub wyższej półki cenowej dla nastolatka, warto brać pod uwagę ryzyka związane z możliwością usterki telefonu. Są to urządzenia, które bardzo łatwo można uszkodzić – wystarczy, że sprzęt spadnie z dużej wysokości. Z jakimi szkodami zgłaszają się do Nas najczęściej młodzi klienci? Zdecydowana większość, bo ponad 85 procent to uszkodzenia mechaniczne. Telefony psują się z reguły w szkole lub w drodze do szkoły, podczas jazdy autobusem, a awarii najczęściej ulega ekran urządzenia. Usterki tych urządzeń są również konsekwencją uprawiania różnych aktywności fizycznych ze smartfonem w kieszeni.

Przeglądając naszą zakładkę Serwis Samsung, możesz spotkać się z szeroką ofertą usług napraw smartfonów — od serii A, przez J,aż po najnowsze modele. Zwróć uwagę na opcję filtrowania, za pomocą której wybierzesz interesującą Cię naprawę. Po wyborze konkretnego modelu telefonu, system doprowadzi Cię do ikony „wybierz swoją naprawę ”. Tu poznasz konkretne ceny usług.

Powiązane produkty