Naprawa Samsung Galaxy Note 20 wymiana szybki z wyświetlaczem i innych podzespołów

Samsung Galaxy Note 20 to bardzo specyficzny telefon. Urządzenie jest czwartym modelem, który pojawił się na rynku, po wybuchowym Samsungu Galaxy Note 7. Trzeba przyznać, że ten nowoczesny smartfon jest znacznie lepiej dopracowany niż jego poprzednicy. Niestety, wraz z nowymi rozwiązaniami telefon wygląda tak, że dość łatwo go uszkodzić. Dlatego posiadacze wielu modeli Samsung Galaxy Note 20 dość często zgłaszają się do serwisu telefonów z prośbą o wymianę szybki i wyświetlacza. Note 20 prezentuje się naprawdę dobrze, ale niestety nasz serwis telefonów – SmartSerwis24 dość często przyjmuje to urządzenie do siebie. Głównym powodem jest oczywiście wymiana modułu wyświetlacza. Sam smartfon jest dość duży, ponieważ przekątna wyświetlacza wynosi 6,7 cala. Wyświetlacz Note 20 to Super AMOLED. Warto również zwrócić uwagę, że ekrany Amoled mają tendencje do wypalania się obrazu. Według producenta wada występuje w sytuacji, kiedy pozostawiamy urządzenie w stanie bezczynności na świecącym się obrazie. Jest to nietypowa wada, z powodu której w serwisach firmy Samsung pojawia się wiele kontrowersji. W punkach serwisowych telefonów, takich problemów nie ma

Wymiana szybki i wyświetlacza Samsung Galaxy Note 20

Jeżeli zakupisz usługę wymiany szybki z wyświetlaczem Samsung Galaxy Note 20, to naprawimy Twój telefon w przeciągu 24 godzin od otrzymania i rejestracji urządzenia. Jeżeli w Twoim urządzeniu zostanie zdiagnozowana dodatkowa usterka, to nasz doradca techniczny przedstawi indywidualnie czas i kosztorys naprawy, rabatując kompleksowo całą usługę. Na co warto zwrócić uwagę przed wymianą ekranu dotykowego? Smartfony po upadku często mają uszkodzoną ramkę czy klapkę baterii. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana tych elementów, aby naprawa została przeprowadzona profesjonalnie. Doradca techniczny na bieżąco informuje o przebiegu naprawy. Zapewniamy pełne wsparcie podczas przebiegu naprawy oraz doboru akcesoriów. W naszym sklepie znajdziesz odpowiednie do Twojego smartfona akcesoria, które pozwolą uniknąć kolejnego uszkodzenia. Podstawą wykonania dobrej i szybkiej usługi jest profesjonalna diagnoza. Każda usługa wymiany szybki z wyświetlaczem w naszym serwisie jest objęta  gwarancją, która obejmuje naprawę i wymienione części.

naprawa telefonu Note 20

Samsung Galaxy Note 20 wymiana baterii?

Wokół Samsunga Galaxy Note 20 toczy się nie tylko wiele kontrowersji rynkowych związanych z ekranem. To również smartfon, w którym mogą wystąpić problemy z baterią. Takich usterek nie należy lekceważyć. Wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy Note 20 dla serwisu smartfonów jest codziennością. Samsung, produkując każdego Notesa, zwraca szczególną uwagę na baterię, która była powodem licznych awarii w „wybuchowym” Samsungu Galaxy Note 7. Właśnie dlatego każdy wyspecjalizowany serwis smartfonów, wymieniając baterie, wykonuje to z najwyższą starannością. Ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności, aby nie doszło do przypadkowego uszkodzenia telefonu, bądź samozapłonu akumulatora. Przyznajemy jednak, że znacznie częstszymi usterkami są jednak te związane z ekranem Samsunga Galaxy Note 20

Naprawa telefonu Note 20

Pod płytę główną urządzenia podłączonych jest wiele podzespołów. Jednym z nich jest inteligentny rysik, który całościowo podlega wymianie. Większość Note20 w zestawie ma również wkłady do wymiany samego pióra. Jednak pamiętajmy, że cały rysik z racji „jego plastikowego” wykonania można łatwo uszkodzić. Właśnie dlatego w telefonie Samsung Galaxy Note 20, aby naprawić to inteligentne pióro można tylko i wyłącznie wymienić całkowicie rysik S-Pen. Wkłady do pisania znajdują się w zestawie, ale warto zwrócić uwagę, że nie zużywają się one dość szybko. Model Samsung  Note 20 to stosunkowo nowy model. W biznesowym flagowcu Koreańczyków nie mogło zabraknąć skanera tęczówki. Każdy serwis smartfonów zdaje sobie sprawę, że to najmniejszy element i nie tylko prosto go wymienić, ale jeszcze prościej go zgubić. Skaner podpięty jest konektorem z płytą główną telefonu. Odseparowanie takiego konektora wykonujemy przy pomocy plastikowego otwieraka, np. spudgera czy innej kostki serwisowej. Podnosząc płytę główną, warto pamiętać, że jest ona połączona bezpośrednio konektorem z płytką USB. Podczas zdejmowania płyty należy zachować szczególną ostrożność. Na PCB znajdziemy procesor i wszelkie elementy, które można wymienić. Niestety takie działanie dostępne jest tylko w serwisie telefonów. Pamiętajmy, że naprawa płyty nie zawsze może być opłacalna, gdyż to wszystko zależy od stopnia uszkodzenia naszego Samsunga.

Wymiana złącza USB i pozostałych elementów Samsung Galaxy Note 20

Czas przejść do elementu odpowiadającego za zasięg oraz ładowanie. Układ ładowania w postaci płytki USB to malutka część, na której oprócz złącza ładowania znajdziemy również mikrofon. Wymiana płytki USB umożliwi nam wymianę złącza ładowania i mikrofonu w telefonie Note 20. Serwisanci dość często borykają się z problemem zalanych złącz lub po prostu wygiętych, czy odklejonych od płyty głównej. W Galaxy Note 20 cała płytka jest połączona tylko jednym konektorem z PCB. Finalnie warto zwrócić uwagę na pokrywę baterii telefonu. Sam proces zdjęcia klapki nie należy do łatwych, ale technicy posiadają do tego odpowiednie narzędzia. Podgrzewając pokrywę baterii, musimy uważać na czytnik linii papilarnych. Ten skaner palców jest połączony z płytą główną telefonu. Wymiana klapki baterii to również element, który często podlega wymianie.

wymiana złącza Samsung Note 20

Samsung Galaxy Note 20 wymiana aparatu

Telefony firmy Samsung znane są z naprawdę dobrej jakości fotografii. Zdjęcia wykonywane telefonem często zaskakują. Widoczne moduły aparatów podczas upadku również często ulegają awarii. Każdy serwis smartfonów przygotowany jest na możliwie szybką wymianę drobnych elementów. Przedni moduł kamery podłączony jest bezpośrednio do płyty głównej, dlatego w przypadku jego uszkodzenia, SmartSerwis24 szybko wymieni uszkodzony element. Jeśli chodzi o wymianę tylnego modułu kamery Note 20, jest on również podłączony do płyty głównej. Odłączenie takiego modułu nie powinno być trudne, jednak w sytuacji problemów warto skorzystać z profesjonalnego serwisu.

O systemie operacyjny Android 10 - Note 20

Globalny system Android bardzo często zaskakuje nas różnymi nowościami, które producent tworzy i aktualizuje w trosce o wszystkich użytkowników. Jedną z nich jest blokowanie telefonu po resecie fabrycznym. Factory Reset Protection to metoda zabezpieczeń, która ma na celu chronić nasze dane w przypadku zagubienia lub kradzieży telefonu. FRP włączane jest wraz z aktywacją konta Google na naszym smartfonie. Blokada występuje w telefonach z systemem Android od kilku lat. Oczywiście można uniknąć blokady telefonu – wystarczy pamiętać swoje hasło do konta, które założyliśmy na swoim smartfonie.

Powiązane produkty