Samsung Galaxy S20 - flagowy model telefonu Samsung oczami ekspertów serwisowych

Tegorocznej premierze nowego Samsung Galaxy S20 towarzyszyło sporo emocji. W końcu, gdy pojawił się na rynku, nawet tak poważne media jak CNN do studiów zapraszali gości, którzy tłumaczyli szerokiej publiczności, na czym polega przełom. Samsung Galaxy S20 miał być i jest prawdziwym flagowym modelem tego wielkiego producenta, i nawet miesiące po premierze nadal słychać echa zachwytu za strony profesjonalnych znawców rynku telefonów.

Przedstawiamy rodzinę smartfonów Samsung S20

Jeśli S20 Samsunga nazwać rodziną, to jest to rodzina naprawdę dystyngowana. Oto jej znakomici członkowie - telefony Samsung Galaxy z serii S20: S20 FE, S20, S20+ oraz "senior rodu" S20 Ultra. Jak można na tę doborową drużynę spojrzeć przy pierwszym kontakcie? Natychmiast dostrzegamy maestrię wykonania, poziom estetyczny czyniący z tych urządzeń piękne przedmioty. Ekran jest pełny i jasny, wykorzystuje całą przestrzeń przedniej strony, telefon jest smukły, świetnie się trzyma, wszystkie przyciski zewnętrzne zostały umieszczone dokładnie tam, gdzie być powinny. Ale najlepsze czeka nas gdy przyjrzymy się tylnej stronie obudowy. Zauważymy zespół kamer jako wydzielony obszar. (To właśnie zdolności S20 w dziedzinie rejestracji obrazu czynią tę serię tak wyjątkową, za chwilę więcej o tym). Pierwszy kontakt przynosi wrażenie schludności i elegancji. Przemyślany projekt rozmieszczenia poszczególnych elementów, ale także ich zauważalna jakość (Samsung użył właściwych materiałów i zadbał o każdy szczegół) naprawdę mogą się podobać. Twarda, kompaktowa i doskonale gładka obudowa oferowana jest w czterech kolorach: różowym, niebieskim, szarym i czarnym - wszystkie w wersji metalik. Zawodowy estetyk zaklasyfikowałby rodzinę S20 Samsunga do klasy przedmiotów o wysokiej wartości estetycznej. I faktycznie, design zadowala najbardziej wybrednych.

Samsung Galaxy z serii S20, czyli nowe możliwości

Smartfony te, jak wiemy, fabrycznie zainstalowany mają system Android w najnowszej wersji. Android produkowany przez Google jest systemem otwartym, dlatego każdy producent telefonów wyposaża go w tzw. "nakładki", czyli firmowe rozszerzenia systemowe. Otóż zgodnie z oficjalnym komunikatem Google LLC to właśnie w serii S20 znajdziemy najbardziej zaawansowane podejście do Androida, które przejawia się - mówiąc najkrócej - dopracowaniem interfejsów i funkcjonalności systemu, ale także współdziałaniem systemu z autorskimi rozwiązaniami Samsunga. Sednem innowacyjności jest jednak najbardziej dopracowany system rejestracji obrazu, zarówno zdjęć jak i filmów, a także ich edycji. Samsung Galaxy S20 realnie zastępuje aparat fotograficzny wysokiej klasy oraz dobrej klasy kamerę wideo. Nikt jeszcze kilka lat temu nie marzył nawet o tak wysokiej jakości obrazu. Technologia 8K, która sama w sobie stanowi nowy etap fotografii i filmowania. Niewiarygodnie dokładne zbliżenia o olbrzymim zakresie, zawsze zachowujące ostrość dzięki systemowi Space Zoom 100X. W końcu rewelacyjna rozdzielczość 108 MP w najbardziej zaawansowanym typie S20 Ultra. Co dzięki temu zyskujemy? Otrzymujemy narzędzie, które wykonuje filmy i fotografie tak dokładne i wierne, że nawet wielokrotne powiększanie przechwyconych obrazów nie wykaże najmniejszej zmiany ich jakości. Przykład: wykonujemy zdjęcie. Następnie powiększamy fragment tego zdjęcia, na którym znajduje się np. pudełko zapałek. Pudełko zajmuje, powiedzmy, 2% kadru. Otóż gdy zechcemy wyciąć ze zdjęcia wyłącznie pudełko zapałek, to na nowym obrazie będziemy mogli z doskonałą ostrością zobaczyć najdrobniejszy szczegół. Tak właśnie to działa. Samsung oderwał się od reszty stawki i jest obecnie samotnym liderem wśród smartfonów z najlepszymi narzędziami dla nawet profesjonalnych fotografów. To z pewnością czyni różnicę. Prawdziwy "game changer" na rynku.

rodzina telefonów Samsung Galaxy S20

Dlaczego Samsung Galaxy S20 jest nazywany smartfonem doskonałym

Samsung Galaxy S20 ma do zaoferowania jednak znacznie więcej. Pozostając jeszcze przy obrazie: smartfony z tej serii są wyposażone w systemy wspomagające stabilizację kadru, pozwalające na wykonywanie świetnych zdjęć przy bardzo słabym oświetleniu, poprawiające jakoś wszystkiego, co wpadnie w oko jednego z kilku obiektywów. Oczywiście obsługa 5G jest w zestawie - internet rozwija szalone prędkości. Kolejne osiągnięcie technologiczne Samsunga to niezwykle żywotna bateria. Ładowanie jest zaś bardzo szybkie. Samsung S20 to samartfony idące za trendem "obrazkowym", który ma już swoje stabilne miejsce w kulturze, zatem pomyślano też o radykalnym zwiększeniu miejsca na magazynowanie zdjęć i nagrań wideo. Każdy Samsung linii S20 dostarcza także niezawodne rozwiązania zwiększonego bezpieczeństwa i prywatności. Ponadto producent zaopatrzy nas w wiele firmowych akcesoriów peryferyjnych, każde tak samo wysokiej jakości jak sam telefon. Samsungi Galaxy S20 zostaną z nami na lata i będą nam dobrze służyć, pozostaną smartfonami, których wizjonerskość nie wyczerpie się mimo upływającego czasu.

Samsung Galaxy S20 - nowe rozwiązania

Samsung Galaxy S20 korzysta z diabelnie szybkich, ośmiordzeniowych procesorów. Jasne, obszerne wyświetlacze o dużej rozdzielczości mogą przysporzyć wiele radości z oglądania Netflixa lub gamingu. 8 GB RAM w najprostszym modelu S20 i aż 12 GB w modelu Ultra - przecież to osiągi dobrej klasy laptopów. Nad łączeniem się z siecią i komunikacją z internetem czuwają wysokiej klasy podzespoły. Urządzenia są także zaopatrzone w wiele rodzajów czujników (np. czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla i in.). Smartfony S20 są lekkie (ważą mniej niż 200 g), odtwarzają praktycznie wszystkie popularne formaty plików. Ich użytkownicy mogą liczyć nie tylko na doskonałą wersję Androida, ale też na potężne wspomaganie dzięki świetnym aplikacjom firmowym Samsunga.

Co mamy do powiedzenia o Samsung Galaxy S20 jako serwis telefonów

Nasz serwis Samsung w Chorzowie jest na bieżąco z nowościami. Zdążyliśmy już dobrze poznać linię S20 i potwierdzamy stanowczo, że są to telefony wyjątkowe. Gdy poznawaliśmy nowości Samsunga w trakcie pracy serwisowej, poprzez dokumentację techniczną - praktycznie i teoretycznie - mogliśmy zauważyć także innowacje w samej budowie, łączeniu części, rozwiązaniach ukrytych wewnątrz i niedostępnych dla zwykłego użytkownika. To robi wrażenie. Nie sposób nie docenić tych telefonów. I nawet jeśli pęknięty, zbity wyświetlacz nadal grozi hartowanemu szkłu w S20, nawet jeśli wymiana wyświetlacza i szybki Samsung Galaxy S20 będzie stałym zajęciem naszego serwisu (tak samo jak usuwanie innych awarii i kłopotów), to za każdym razem, kiedy przyjmujemy do naszego serwisu Galaxy S20 - zawsze obchodzimy się z tym małym cudem najnowszej techniki specjalnie, po królewsku, gdyż na to właśnie zasługuje linia Samsung S20.

Powiązane produkty