Smartfony dla seniorów: na co zwrócić uwagę w urządzeniach marki Samsung?

Smartfony dla seniorów to urządzenia, które są łatwe do opanowania i przystępne dla każdego! Samsung stworzył linię Galaxy A, składającą się z urządzeń klasy podstawowej i średniej. To nie koniec ułatwień! O tym, jak ważną grupą klientów są seniorzy na rynku elektronicznym, świadczy uruchomienie aplikacji, które mają ułatwiać im codzienne funkcjonowanie i zapewniać bezpieczeństwo. W artykule tym, przyjrzymy się nie tylko trendom senioralnym na rynku, ale również cenom napraw popularnej serii A.

Smartfony dla seniorów z serii Samsung Galaxy A

Smartfony dla seniorów z serii Galaxy A, zapoczątkowane modelem Samsung Galaxy Alpha, to rodzina smartfonów przeznaczona przede wszystkim dla osób starszych. Wraz z wiekiem ludzie mogą doświadczać ograniczeń, takich jak pogorszenie wzroku lub zręczności. Niektóre osoby mogą również czuć się niekomfortowo z najnowocześniejszymi technologiami i potrzebują prostszego modelu. A zatem, każdy, kto ma trudności z korzystaniem ze złożonych urządzeń lub chce mieć prosty telefon, również może z nich skorzystać. O modelach z serii A przeznaczonych dla nastolatków, dowiesz się w naszym artykule!

Warto zaznaczyć, że smartfony te są bardzo estetyczne, cienkie, mające 6,7mm grubości, a ich obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych Co więcej, urządzenia z serii A mają też dobre parametry, ekran Amoled,  sporo pamięci RAM i pamięci przestrzeni na multimedia i dwa aparaty (tylny i do selfie).

Rynek telefonów komórkowych a proces starzenia się społeczeństwa

Globalny proces starzenia się społeczeństwa doskonale widoczny jest w prognozach demograficznych. statystyki GUS–u wskazują, że w Polsce w 2050 r. populacja osób w wieku 60+ wzrośnie do 13,7 miliona i będzie stanowiła ponad 40% ogółu ludności Polski. Oznacza to, że rynek również będzie musiał nadążyć za potrzebami osób starszych, aby być konkurencyjny.

Seniorzy są ważną grupą klientów na rynku!

O tym, jak ważną grupą klientów seniorzy są już teraz świadczyć może chociażby projekt I‑CARE-SMART. Jego celem jest przybliżenie społeczności seniorów innowacji poprzez wprowadzanie prekursorskich produktów i usług, które niejako pobudzą „srebrną gospodarkę”. Polskim członkiem projektu I-CARE SMART jest aplikacja SeniorApp, która okazała się niemałym sukcesem już na etapie startupu. Celem platformy, założonej w listopadzie 2020 roku, jest niwelowanie barier technologicznych w łatwym i intuicyjnym systemie codziennej pomocy dla osób starszych. Za jej pośrednictwem można skojarzyć zainteresowanego z usługami w zakresie opieki, usług porządkowych, medycznych i edukacyjnych.

Smartfony dla seniorów i projekt I-CARE SMART

Czy każdego seniora stać na zakup smartfona z serii A­?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba zauważyć, że nie każdy senior potrzebuje smartfona z dostępem do internetu. Należy zauważyć, że w Polsce, według danych Głównego Urzędu Statystycznego niespełna 30% osób 65+ i zapewne około 1/3 całej populacji seniorów, czyli osób 60+, korzysta z internetu. Widać więc ogromną potrzebę edukacji cyfrowej osób starszych, zwłaszcza z młodszych grup seniorów.

Jeśli jednak przyjrzymy się aspektom finansowym, to możemy być mile zaskoczeni pomysłem producenta telefonów Samsung. Koreańczycy zrobili miejsce zarówno dla wariantów tańszych (mowa o takich modelach jak A15, A34), jak i dla modeli z wyższej półki cenowej (np. A54 i A55). Na rynku dostępne są jeszcze modele oznaczone literami M, dostępne w bardzo przystępnej cenie.

Smartfony dla seniorów versus standardowe modele

Smartfony dla seniorów wyróżniają się dostosowanymi funkcjami, takimi jak:

  • Większe ikony i bardziej czytelny wyświetlacz dla osób mających problemy ze wzrokiem,

  • Funkcje alarmowe, w tym SOS,

  • Menu jest uproszczone dla bardziej intuicyjnej nawigacji,

  • Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak przycisk alarmowy,

  • Żywotność baterii jest często wydłużona, eliminując potrzebę częstego ładowania,

  • Niektóre modele oferują wzmocnienie dźwięku, przydatne dla osób niedosłyszących.

Smartfony dla seniorów: bezpieczny wybór?


Jednym z głównych powodów, dla których smartfony Samsung Galaxy dla seniorów są tak popularne, jest ich nacisk na bezpieczeństwo. Funkcje alarmowe, takie jak alarm SOS, pozwalają użytkownikom szybko powiadomić służby ratunkowe lub krewnych w razie niebezpieczeństwa. Urządzenia Galaxy mają funkcję Alarm SOS, umożliwiającą seniorowi nawiązanie połączenia alarmowego poprzez szybkie pięciokrotne naciśnięcie przycisku bocznego.

Co więcej, niektóre modele są wyposażone w funkcje geolokalizacji, dając bliskim możliwość śledzenia lokalizacji użytkownika. Funkcja ta może być uspokajająca dla rodzin osób starszych, które mieszkają samotnie, mają problemy z pamięcią lub muszą często się przemieszczać.

Ceny napraw popularnej serii Galaxy A

Przeglądając naszą zakładkę Serwis Samsung, możesz spotkać się z szeroką ofertą usług napraw smartfonów — od serii A15, przez M53 5G, aż po najnowsze modele. Zwróć uwagę na opcję filtrowania, za pomocą której wybierzesz interesującą Cię naprawę. Po wyborze konkretnego modelu telefonu system doprowadzi Cię do ikony „wybierz swoją naprawę ”. Tu poznasz konkretne ceny usług. Oto kilka uniwersalnych napraw dla modelu A55 5G wraz z ich cenami:

  • Wymiana szybki wyświetlacza: 400 zł

  • Wymiana złącza USB: 250 zł

  • Wymiana baterii: 290 zł

Mamy nadzieję, że ten krótki instruktaż pomoże Ci dokonać mądrego wyboru, niezależnie od tego, czy chcesz kupić smartfon z serii A, czy też go naprawić.

Powiązane produkty