Ekspresowa i ekologiczna wymiana baterii w Twoim telefonie Samsung

Wymiana baterii zależna jest od intensywności i częstotliwości użytkowania. Klienci zgłaszający się do naszego serwisu z zapytaniem o wymianę niesprawnej baterii w smartfonie przeważają w ostatnich latach. Rozwój technologii i produkcja coraz bardziej wielofunkcyjnych smartfonów przyczynia się do szybszego zakończenia żywotności baterii. Nie jest tajemnicą, że smartfony wymagają wymiany baterii co kilka lat. Jeśli Twój smartfon ma niesprawną baterię, najrozsądniejszym wyborem jest ekspresowa wymiana baterii w profesjonalnym serwisie napraw.


Wymiana baterii w telefonie Samsung na nową i jej żywotność po wymianie


Wiemy już, że wymiana baterii w smartfonach nowej generacji jest teraz znacznie częstsza. Co więcej, każda bateria ma swoją żywotność. Czas ten możemy określić jako średnio trwający zaledwie… 2 lata! Wszystko zależy od sposobu korzystania z telefonu. Chociażby ilość rozmów jest jednym z czynników wpływających na żywotność baterii telefonu. Po wymianie baterii warto wziąć pod uwagę to, jakie czynności wykonujesz na telefonie. Na przykład, jeśli grasz w gry i zainstalowałeś zbyt wiele aplikacji, żywotność baterii może się skończyć w krótkim czasie. Warto więc zastanowić się, czego najbardziej potrzebujesz w swoim smartfonie.


Czy wymiana baterii jest na pewno konieczna?


Korzystając z telefonu, z czasem możesz zauważyć, że Twoje urządzenie wymaga częstszego ładowanie lub po prostu szybciej niż dotychczas ulega wyładowaniu. W takiej sytuacji, proponujemy sprawdzenie jej stanu. Wykonujemy testy baterii są zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS. Starzejącą się baterię można łatwo rozpoznać za pomocą niektórych testów wydajności. Możesz również samodzielnie sprawdzić stan baterii w telefonie Samsung, korzystając ze specjalnych aplikacji, takich jak Samsung Members, którą możesz pobrać ze sklepu Google Play.


Wymiana baterii w smartfonie Samsung przyjazna dla środowiska

Wymiana baterii to zachowanie proekologiczne! Używając podtytułu ekologiczny model smartfona, mamy na myśli nie tylko fakt, że ponad 5 miliardów ludzi, czyli około 2/3 światowej populacji, posiada smartfona, ale także to, że liczne modele smartfonów są ekologiczne! Na czym polega ich przyjazność dla środowiska? Przede wszystkim na tym, że w pełni funkcjonalne telefony mają wymienialne baterie, części i liczne podzespoły, co sprawia, że nie muszą być wyrzucane! Smartfony marki Samsung to urządzenia, które są trwałe i łatwe do naprawy.


Wymiana baterii w ekologicznych modelach smartfonów Samsung


Wymiana baterii wpisuje się w trend „Right to Repair” i uderza on też w markę Samsung! Więcej o idei prawa do naprawy dowiesz się z artykułu dla New York Times. Obecny postęp technologiczny sprawia, że znalezienie telefonu z wymienną baterią nie jest tak łatwe jak wcześniej. Jednak wciąż dostępne są modele telefonów Samsung, w których wymiana baterii jest nie tylko łatwa, ale i bezproblemowa pod kątem znalezienia na rynku technologicznym wymiennych części. Samsung Galaxy na Androida jest modelem, w którym wymiana baterii jest w naszym serwisie niemalże na porządku dziennym. Samsung Galaxy S22 należy również do modeli, w których bardzo często wymieniamy baterię. Podobnie Samsung Galaxy S23 jest jednym z takich telefonów.

Wymiana baterii wpisuje się w trend Right to repair


Wymiana baterii krok po kroku


Wymiana baterii to na tyle żmudny proces, że wymaga dużej dawki precyzji i cierpliwości. Ponadto, aby wymienić baterię w telefonie potrzebny jest solidny sprzęt, a także wiedza specjalistów. Ponieważ smartfony są urządzeniami stosunkowo niewielkimi, ważne jest, aby używać odpowiednich śrubokrętów, przeznaczonych do tego celu.

1. Należy najpierw wyłączyć telefon i ewentualnie zrobić kopię zapasową.

2. Tylną obudowę należy odpowiednio podgrzać następnie ostrożnie zdejmować.

3. Konieczne jest usunięcie czujników lub gniazd innych urządzeń podłączonych do tylnej pokrywy.

4. Przed zainstalowaniem nowej baterii należy zdemontować starą baterię oddzielając baterię od gniazda.

5. Przedostatnim krokiem jest umieszczenie nowej baterii w gnieździe na płycie głównej.

6. Ostatni krok to założenie tylnej obudowy i włączenie telefonu.

Po przeczytaniu tego artykułu, mamy nadzieję, że nie będziesz jednym z tych konsumentów, którzy zmieniają swoje smartfony tak często, jak garderobę, starając się nadążyć za najnowszymi trendami. Nie wyrzucaj swojego smartfona, tylko go napraw! Więcej o tym, czy warto naprawiać dla ekologii w naszym artykule.

Wymiana baterii wpisuje się w trend Right to repair

Smartserwis24 wykonuje usługę wymiany baterii ekspresowo, zaledwie w ciągu godziny i w przystępnych cenach. Wybierając Nas, możesz cieszyć się swoim naprawionym telefonem, zupełnie tak, jak to było pierwszego dnia zakupu.

Powiązane produkty