Wymiana szybki i wyswietlacza Samsung Galaxy A21s - naprawa smartfona

Za szybkimi zmianami w mobilnym portfolio Samsunga nie jesteśmy w stanie nadążyć. To wszystko przez stale rozwijający się rynek, który ciągle szuka nowych klientów. Niestety z racji pośpiechu w życiu prywatnym, coraz częściej nasze mobilne urządzenia lądują na ziemi. Podnosząc je, nasze obawy bardzo często okazują się słuszne. Dzieje się to wtedy, gdy nasz nowy Samsung Galaxy ma uszkodzony wyświetlacz, który uniemożliwia nam dalsze korzystanie z telefonu lub bardzo szpeci całość wyglądając mało estetycznie. W portfolio Samsunga są jednak modele, w których usuwanie takich defektów to sama przyjemność.

Wymiana szybki i wyświetlacza Samsung Galaxy A21s

Wymianę wyświetlacza i szybki A21s będzie w stanie przeprowadzić każdy z Was! Oczywiście, każda naprawa uszkodzenia to pewny koszt dla naszego portfela. Nie ma jednak co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba przyłożyć się do tego, abyśmy dalej mogli cieszyć się sprawny urządzeniem. Jak to zrobić? Przede wszystkim musimy zamówić nową część (w tym przypadku nowy wyświetlacz z ramką), która posłuży nam do odratowania naszego smartfona. Nie jest to trudne, ponieważ w Internecie jesteśmy w stanie znaleźć wszystko, poczynając od naszego sklepu, w którym oferujemy zupełnie nowy ekran do telefonu Samsung Galaxy A21s.

Dobre przygotowanie do naprawy smartfona A21s

Kolejnym działaniem po zdobyciu nowej części jest przygotowanie odpowiedniego stanowiska pracy – do naprawy wystarczy stół i trochę miejsca. Warto zadbać o jakąś podkładkę, aby urządzenie nie miało styczności z resztkami naszego życia „kuchennego” przy założeniu, że będziemy dokonywać wymiany szybki i wyświetlacza Samsung Galaxy A21s właśnie na stole kuchennym. Co jeszcze będzie nam potrzebne? Oczywiście opalarka, zakładając jednak, że nie dysponujecie takim urządzeniem na dobry początek wystarczy suszarka do włosów lub inne urządzenie z ciepłym nadmuchem. Oprócz tego poszukajmy pęsety (z pewnością wiele pań dysponuje takimi akcesoriami do wszelakiej kosmetyki twarzy), która posłuży nam jako „chwytak” drobnych elementów/śrubek. A skoro jesteśmy już przy śrubkach, nie możemy zapomnieć o śrubokręcie.

W przypadku wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A21s wystarczy nam zwykły gwiazdkowy (najlepiej do zegarków lub drobnej elektroniki). Tutaj warto zajrzeć do męskiej skrzynki z narzędziami, w której na pewno znajdziemy jakieś śrubokręty. Wykonując naprawę, możemy rozważyć również „wymianę” baterii, która być może jest już słabsza. W takim przypadku, oprócz wyświetlacza należy dokupić akumulator i dwa paski taśmy samoprzylepnej do przyklejenia nowego akumulatora. W przypadku, gdy chcielibyśmy zdemontować starą baterię skorzystajmy z alkoholu izopropylowego, który doskonale rozpuszcza klej znajdujący się pod baterią. Niektórzy internauci polecają żyletki – nie da się zaprzeczyć, że mogą być pomocne. Lepszym rozwiązaniem są jednak bardzo cieniutkie „openery” lub inne plastikowe cienkie otwieraki. Do wykończenia naprawy z pewnością przyda się nam klej do podklejenia pokrywy baterii.

wymiana szybki i wyświetlacza Samsung Galaxy

Wymiana pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A21s

Po dokładnym podgrzaniu pokrywy, korzystając z suszarki możemy próbować dość delikatnie odseparować pokrywę. Klej pod wpływem ciepła będzie bardziej podatny na „odseparowanie” całości. Jeśli jednak chcecie się wspomóc, warto skorzystać z cienkiego nożyka lub wspomnianej żyletki, którą możemy zrobić odpowiednią szczelinę do całościowego odseparowania pokrywy baterii. Warto dodać, że sama pokrywa jest dość giętka, więc nie obawiajcie się ewentualnych pęknięć. Oczywiście nie oznacza to, że możemy ją wyginać pod kątem 90 stopni. Klej trzymający pokrywę znajdziemy głównie na ramkach pokrywy. Przy umiejętnym podgrzaniu będziemy w stanie zdjąć pokrywę bez uszkodzenia starego kleju, co może nam później pomóc w ponownym montażu tej pokrywy. W przypadku zerwania samoprzylepnej taśmy nałożymy inny, płynny klej. Śrubki i jeszcze raz śrubki Właśnie tak.

Ten etap będzie wiązał się głównie z odkręcaniem śrubek, które znajdziemy zaraz po zdjęciu pokrywy baterii. Używamy do tego oczywiście śrubokręta krzyżakowego. Co najważniejsze – układajmy wszystkie małe śrubki nie tylko w widocznym miejscu, ale również tak, aby zachować kolejność odkładania ich w odpowiednie otwory. Jest to dość istotne, ponieważ wkręcając nieodpowiednie śrubki na złe miejsca możemy uszkodzić np. płytę główną. Polecamy ułożyć śrubki na białej kartce rozrysowując sobie szkielet telefonu. Numerując otworki zmniejszymy prawdopodobieństwo pomyłek. Gdybyście jednak pomylili się w kolejności wkręcania – odpowiadamy: nic się nie stanie, ale nie jest to zasadą, którą powinniśmy się kierować w naprawach wszystkich telefonów. Odkręcenie wszystkich śrubek z całej ramki/pokrywy zabezpieczającej płytę główną oraz inne podzespoły, zbliżamy się coraz bardziej do pełnej wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A21s. Demontaż ramki również nie sprawi nam problemu. Jest ona zamontowana na klipsy, dlatego kostkę lub paznokieć należy wsunąć między ekran a plastikową ramkę. Warto dodać, że przesuwając paznokciem lub kostką zaczepy będą delikatnie puszczać.

serwis telefonu Samsung A21

Czas na resztę podzespołów urządzenia Samsung Galaxy A21s

Czas na usunięcie innych części. Wszystkie wymagają podważenia plastikowym narzędziem. Możecie do tego użyć również pęsety, jednak należy uważać, aby nie doszło do uszkodzenia ważnych elementów. Na tym etapie odłączamy baterię, wyświetlacz, moduł kamery. Za każdym razem zwracamy uwagę na dokładność w działaniu, ponieważ tego typu prace wymagają spokojnych ruchów bez zbędnych i niepotrzebnych szarpnięć. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy odłączyli również wczepki w dolnej części urządzenia (płytka SUB). Odłączając wszystkie elementy możemy swobodnie przystąpić do demontażu wewnętrznych części. Zanim przystąpimy do demontażu płyty głównej, pamiętajmy o jednej śrubce trzymającej całe „serce urządzenia” na module wyświetlacza. Na szczęście kolor tej śrubki odróżnia się od reszty, co w łatwy sposób pozwoli nam odróżnić prawidłowy wkręt. Razem z płytą możemy delikatnie wyciągnąć kabel anteny przebiegający na ramce po prawej stronie obok baterii. Dość istotną kwestią jest wyciągnięcie (na samym początku) szufladki na karty sim. Jeśli nie zrobimy tego wcześniej możemy to zrobić na tym etapie, ale jeszcze przed podnoszeniem płyty głównej. Wszystkie części podnosimy bardzo delikatnie korzystając najlepiej z nylonowej szpatułki o płaskim zakończeniu. Na uszkodzonym wyświetlaczu możemy zostawić jedynie moduł wibracji oraz głośnik (buzzer), ponieważ nowa część posiada już takie elementy zamontowanie fabrycznie.

Finalizacja naprawy A21s

Od zakończenia całej naprawy dzieli nas już tylko przekładka baterii. Jest ona przyklejona do całego modułu. Sposobów na odklejanie baterii jest kilka. Jednym z nich jest powolne podgrzewanie baterii, aby delikatnie rozpuścić klej. Umożliwi nam to delikatne oddzielanie baterii od całego korpusu. Musimy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ ten proces jest dość trudny i wymaga czasu. Demontaż najlepiej przeprowadzić za pomocą cienkiej plastikowej karty (np. starej karty kredytowej) delikatnie odcinając klej, który został wcześniej poluzowany przez ciepło opalarki lub suszarki do włosów. Są to najpopularniejsze narzędzia grzewcze wśród osób, które samodzielnie podejmują się napraw telefonów. Drugim sposobem na zdemontowanie baterii jest alkohol izopropylowy. Przy pomocy strzykawki wprowadzamy niedużą ilość alkoholu w szczelinę między baterię, a ramkę. Następnie należy przechylić cały moduł, tak aby alkohol został rozprowadzony po całej powierzchni rozpuszczając tym samym klej. Jest to sposób najmniej inwazyjny, ponieważ nie musimy podgrzewać baterii.

Po kilku chwilach możemy spróbować delikatnie podważać baterię. Klej znajdujący się w środku powinien być już znacznie słabszy, dzięki czemu spokojnie możemy delikatnie podważyć akumulator. Po oddzieleniu baterii wystarczy, że wszystkie podzespoły przełożymy na nowy moduł w analogicznej kolejności do demontażu. Działanie nie powinno Wam sprawić problemów, ponieważ demontując całość mieliśmy możliwość zweryfikować wszystkie etapy działania przyglądając się im krok po kroku. Jeśli nie czujecie się pewni w takich naprawach, zapraszamy do naszego serwisu, gdzie nasi doświadczeni technicy dokonają naprawy wraz z wymianą urządzenia.

Powiązane produkty