Wymiana szybki iPhone 8

W telefonie zostaje wymieniona tylko szybka, która nie wpływa na czułość dotyku i jakość obrazu. Wynika to z faktu, że większość szybek w smartfonach jest zaprojektowana bez powiązania z układem elektronicznym. Ponadto, wymiana szybki to usługa, w której jest wykorzystana technologia OCA. Jest ona szeroko stosowana również przez producentów telefonów. Zaznaczamy, że warunkiem przeprowadzanej naprawy jest sprawny wyświetlacz, który dodatkowo zweryfikujemy w serwisie. Po wykonaniu usługi możesz cieszyć się oryginalnym wyświetlaczem, a przede wszystkim Twój telefon wygląda jak przed uszkodzeniem szybki. Naprawę w naszym serwisie możemy wykonać na miejscu, po wcześniejszym umówieniu. Serwis iPhone dla klientów, którzy nie przyjeżdżają osobiście do naszego serwisu również sprawnie funkcjonuje! W tym wypadku, zapewniamy naprawę w przeciągu 24 godzin od otrzymania przesyłki. Usługa objęta jest 6-miesięczną gwarancją. iPhone 8 wymiana szybki technologią OCA.

Po sprawdzeniu i weryfikacji urządzenia zostaje oddzielona szybka od warstwy wyświetlacza. Następnie wyświetlacz zostaje wyczyszczony, a następnie technik nanosi plaster OCA na wyświetlacz. Kolejnym krokiem jest przyklejenie szybki wyświetlacza. Każdy element prac jest zmechanizowany i do każdej czynności przeznaczona jest odpowiednia maszyna.

iPhone 8 wymiana szybki - serwis Apple

Pęknięta, porysowana lub rozlana szybka w Twoim iPhone 8 może znacząco utrudniać korzystanie ze smartfona. Naprawa nie należy do najtańszych i najprostszych. Na szczęście, uszkodzony wyświetlacz iPhone 8 można wymienić samodzielnie. Jednocześnie musimy mieć świadomość, że wymieniając szybkę w domowych warunkach, podejmujemy ryzyko. Trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, w tym przygotować odpowiednio miejsce pracy i wszystkie narzędzia:

  • czysty i dobrze oświetlony blat, 
  • wyświetlacz do iPhone 8, 
  • śrubokręt krzyżak, 
  • śrubokręt Y 0,6, 
  • przyssawkę, 
  • suszarkę.

Wymiana szybki iPhone 8 - czas zacząć

Jako, że iPhone 8 nie różni się zbytnio wizualnie od swoich poprzedników, naprawę należy rozpocząć od wykręcenia śrubek pentabole. Znajdują się one przy gnieździe ładowania. Następnie należy równomiernie podgrzać cały ekran, by go delikatnie podnieść. Można to zrobić za pomocą opalarki, openera, separatora, a nawet zwykłej domowej suszarki. By zdemontować wyświetlacz trzeba go podgrzać, a następnie przy pomocy przyssawki do szyby delikatnie podważyć ekran. Kiedy pojawi się szczelina, należy włożyć do niej cienki otwierak i przesunąć dookoła ekranu, aby docelowo delikatnie wypiąć wszystkie zaczepy. iPhone 8 powinien być otwierany poziomo, ponieważ trzeba uważać na taśmy łączące płytę główną z wyświetlaczem. By móc je odłączyć, należy wykręcić śrubki z blaszek, pod którymi ukryte są konektory całego wyświetlacza. Kiedy blaszki zostaną już usunięte, trzeba odłączyć konektory baterii, LCD, przycisk Home oraz górne sensory. Po ich odłączeniu, ekran można delikatnie pociągnąć w celu odłączenia wyświetlacza od korpusu. Następnie należy wymontować przycisk home, głośnik oraz taśmę z sensorami. W górnej części ekranu również znajdują się śrubki, które należy wykręcić, a następnie po ściągnięciu metalowych blaszek wyjąć pęsetą kamerę z sensorem ID i głośnik. Należy zachować przy tym szczególną ostrożność, tak, by nie zniszczyć niewielkich elementów. W dolnej części ekranu znajduje się przycisk Home zasłonięty metalową blaszką. Przy pomocy śrubokręta należy odkręcić blaszkę i następnie wypchnąć przycisk. Kiedy powyższy etap zostały wykonany, odkręcamy metalową osłonę z wyświetlacza. W tym celu wystarczy odkręcić śrubki i oddzielić je od wyświetlacza.

wymiana szybki iPhone

iPhone 8 wymiana szybki - jak samodzielnie wymienić cały wyświetlacz?

Korzystając z powyższych kroków, zapewne udało Ci się zdemontować wyświetlacz w iPhone 8. Teraz należy wymienić ekran na nowy, a wszystkie czynności z demontażu powtórzyć w odwrotnej kolejności. Nowy wyświetlacz w iPhone 8 nie musi być podgrzewany, ponieważ wystarczy docisnąć go lekko do korpusu, by wszystkie zaczepy „złapały”. Naprawa wyświetlacza nie należy do łatwych, jednak pamiętajcie, by nie pomylić śrubek. Każda musi wrócić na swoje miejsce. Jeśli macie wątpliwości, czy uda wam się wymienić wyświetlacz, warto zastanowić się, czy nie oddać go do profesjonalnego serwisu, jakim jest SmartSerwis24.

Powiązane produkty