Wymiana wyświetlacza z szybką w telefonie Samsung Galaxy A50

Podejmując się rozbiórki smartfonów, przyjmujemy na siebie sporą odpowiedzialność. W każdym przypadku podczas naprawy mogą wystąpić problemy, których nikt nie jest w stanie przewidzieć. Nie ma też znaczenia marka, którą naprawiamy, ponieważ przeróżne "niechciane niespodzianki" mogą wystąpić zarówno przy telefonach Huawei, jak i w modelach Samsung. Zastanawiacie się pewnie, ile kosztuje taka naprawa? Zobaczmy to na przykładzie wymiany ekranu w telefonie Samsung Galaxy A50. Powyższy model znany jest nie tylko wielu klientom. Ten „średnio-półkowy” smartfon to również stały bywalec w serwisach telefonów Samsung. Urządzenie to, wraz ze wzrastającą popularnością, jest w użytku wielu naszych klientów, a tym samym dość często ląduje na ziemi. Zdarza się, że niektórzy właściciele modeli A50 siadają na nich, zapominając, że wciąż są w tylnej kieszeni spodni! W takich przypadkach najczęściej zadawane (lub wyszukiwane w Internecie) pytanie to: Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A50? Przed każdą naprawą należy pamiętać o zorganizowaniu części i narzędzi. Niestety, ale naprawy telefonów nie da się przeprowadzić na kolanie w 5 minut. Musimy mieć do tego również odpowiednie zaplecze, czas oraz wiedzę.

Czas przejść do bezpośredniej naprawy A50

Po zorganizowaniu wszystkich potrzebnych elementów czas przejść do bezpośredniej naprawy. Przy rozbiórce urządzenia minie dosyć dużo czasu, a dodatkowo będziemy musieli wykorzystać narzędzia grzewcze. Nie mając zdolności manualnych, cały proces wymiany ekranu Samsung Galaxy A50 może okazać się skomplikowany. Demontując wszystkie elementy krok po kroku, musimy uważać, żeby nie uszkodzić innych podzespołów, co przy tak drobnej elektronice jest wielce prawdopodobne. Właśnie dlatego naprawy telefonów warto powierzyć specjalistom pracującym w serwisach telefonów, które starają się, aby cena naprawy nie była większa niż w serwisie producenta. Usługa serwisowa wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A50 w naszym serwisie to koszt 400 zł brutto. W takim przypadku nie płacicie za usługę oraz za koszty transportu, ponieważ oferujemy to wszystko zupełnie za darmo. Oczywiście nie zawsze musi dojść do uszkodzenia ekranu. Często pękają tylko szybki (digitizery), które w Autoryzowanych Centrach Serwisowych nie podlegają wymianie. Dlaczego? Niestety wymiana szybki Samsung Galaxy A50 jest czasochłonnym i wymagającym procesem, na co serwis producenta nie może sobie pozwolić. Na szczęście dla klientów nasz serwis oferuje taką usługę w cenie 220 zł brutto. Przed przystąpieniem do usługi należy pamiętać, że ekran dotykowy musi być sprawny. Dzięki takim usługom klienci końcowi są w stanie zaoszczędzić połowę ceny wymiany ekranu.

wymiana wyświetlacza i szybki Samsung A50

Podczas naprawy A50 musimy pamiętać o dość ważnym szczególe.

Niestety rozbiórka modelu Galaxy A50 wiąże się z demontażem baterii. Nowo zakupione moduły LCD (gotowe do wymiany) nie posiadają dodatkowych „akcesoriów” w postaci akumulatora. Samodzielne odklejanie baterii wiąże się nie tylko z jej uszkodzeniem, ale również ze zdeformowaniem, co z późniejszym etapie może skutkować nawet samozapłonem urządzenia. Baterie we wszystkich smartfonach najczęściej są bardzo solidnie przyklejone. Jest to pewna forma „zabezpieczenia” producenta przed niechcianymi naprawami ze strony konsumentów. Z drugiej strony klienci oczekują, że naprawy telefonów będą tańsze, a nasz serwis stara się spełnić te oczekiwania. Skoro można ułatwić sobie życie i zaoszczędzić, korzystając z prostszych rozwiązań, to dlaczego mielibyśmy nie zrobić z tego użytku?

Wymiana ekranu w A50 bardzo podobna do naprawy A10, A20e, A40 i A70

Obsługa serwisowa wielu smartfonów często jest bardzo podobna. Widzimy to na przykładzie modeli A10, A20e, A40, A70, które w samym procesie naprawy są niemalże identyczne co wymiana ekranu Samsung Galaxy A50. Oznacza to, że będziemy musieli, zachować szczególną ostrożność naprawiając także inne Samsungi z rodziny Galaxy A (mowa o modelach od 2016 w górę). Warto również zwrócić uwagę na ułożenie taśmy od wyświetlacza. Dotychczas Samsung starał się łączyć ekrany bezpośrednio z płytą główną. Stare działanie uległo zmianie, ponieważ koreański producent zaczął łączyć wyświetlacz z płytką złącza ładowania. Jest to ciekawostka, którą warto zapamiętać, ponieważ podczas wymiany ekranu w telefonie Samsung Galaxy A50 możemy się zdziwić, szukając odłączenia ekranu od płyty głównej w górnej części urządzenia. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe niuanse, w tym wymianę baterii w telefonie Samsung Galaxy A50 proponujemy udać się z każdą naprawą do specjalistów, którzy pomogą naprawić każdego smartfona. Korzystając z takich napraw macie zapewnioną oryginalną część, fachową obsługę, darmowy transport oraz gwarancje na wykonaną usługę. Czy można chcieć czegoś więcej? Dajcie znać w komentarzach.

Powiązane produkty